› rozwój i edukacja
15:08 / 08.01.2013

Ferie zimowe w Galerii EL pod znakiem dźwięku, historii i legend związanych z Elblągiem

Ferie zimowe w Galerii EL pod znakiem dźwięku, historii i legend związanych z Elblągiem

W tym roku dzieci i młodzież, która ma zamiar spędzić ferie w mieście, może wybrać się na nowatorskie zajęcia dźwiękowe oraz dotyczące historii miasta i sztuki organizowane w Galerii EL.

LABORATORIUM DŹWIĘKU
Cykl 5 spotkań dźwiękowych skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Spotkania poprowadzi muzyk, artysta dźwiękowy oraz założyciel grupy SoundLab, Maciej Olewniczak. Zasadniczym celem spotkań jest uwrażliwienie uczestników na dźwięk oraz wyczulenie na słuchanie. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z różnego rodzaju sprzętem rejestrującym dźwięki oraz odnajdą dźwięki w różnych przedmiotach i nietypowych instrumentach, które postarają się także wykonać samodzielnie. Efektem końcowym zajęć będzie realizacja wspólnego nagrania dźwiękowego. 
 
Zajęcia odbywać się będą w pierwszym i drugim tygodniu ferii zimowych. Koszt uczestnictwa w serii 5 spotkań to 50 zł. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod adresem marta@galeria-el.pl oraz pod numerem telefonu: 55 232 53 86.
 
Terminy spotkań:
21 – 25 stycznia: godz. 10.00 – 12.00 
28 stycznia – 1 luty: godz. 10.00 – 12.00 
 
LABORATORIUM HISTORII, LEGEND i ARCHITEKTURY
Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych. Poprowadzi je stażystka Galerii EL, historyk sztuki i zabytkoznawca, Joanna Guderska.
Zajęcia mają na celu przybliżyć znajomość historii miasta, ale też sprawdzą orientację w terenie i umiejętność pracy z mapą oraz wyobraźnię przestrzenną. W czasie spotkań uczestnicy w przyjemny sposób zapoznają się z historią swojego miasta, a także poznają podstawowe fachowe słownictwo dotyczące architektury. Poznają najciekawsze legendy i fakty, dowiedzą się jak zmieniał się Elbląg. Swoją wiedzę utrwalać będą poprzez próbę narysowania mapy dawnego miasta, spróbują także samodzielnie narysować rzuty budynków.
Zajęcia odbywać się będą w pierwszym i drugim tygodniu ferii zimowych. Koszt uczestnictwa w serii 5 spotkań to 50 zł. Cena pojedynczych zajęć to 10 zł. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod adresem marta@galeria-el.pl oraz pod numerem telefonu: 55 232 53 86.
 
Terminy spotkań: 
21 – 25 stycznia: godz. 13.00 – 14.30
28 stycznia – 1 luty: godz. 12.30 – 14.00
 
Informacje o zajęciach dla grup zorganizowanych można znaleźć na naszej stronie internetowej www.galeria-el.pl w zakładce „Edukacja”. 
 
Dodatkowych informacji udziela Marta Karaś
CS Galeria EL
marta@galeria-el.pl
tel. 55 232 53 86
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%