› relacje
09:29 / 25.03.2013

Festiwal Czy to jest kochanie...Wygrała historią paryskiej pomywaczki

Festiwal Czy to jest kochanie...Wygrała historią paryskiej pomywaczki

fot. Bartosz Ponichtera

Piękne, mądre, dowcipne, ponadczasowe, takie są piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, a prezentowane przez trio – Magdę Umer, Zbigniewa Zamachowskiego i Piotra Machalicę żyją swoim drugim i trzecim życiem. Koncertem „Zimy żal” zakończyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?

XVII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? trwał cztery dni – od 21 do 24 marca. W programie Festiwalu znalazły się takie wydarzenia, jak spektakl „Jabłko”, w którym wystąpili: Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska i Jan Jankowski. Sztuka pokazująca, jak przewrotne bywa życie i co tak naprawdę się w nim liczy, skłaniająca do chwili refleksji i zadumy. W piątek, 22 marca, odbył się koncert Marii Peszek – sala kinowa wypełniła się dźwiękami piosenek z jej najnowszej płyty „Jezus Maria Peszek”, a elbląska publiczność nie wypuściła artystki bez bisów i mnóstwa podpisanych płyt.

W sobotę i niedzielę trwały przesłuchania konkursowe – rozpoczęli recytatorzy. Po południu w kafejce, w którą zamieniła się Galeria Nobilis prezentowali się uczestnicy w kategorii piosenki poetyckiej, niedzielny poranek należał do monodramów. W jury zasiedli: wykładowca warszawskiej Akademii Teatralnej - Grażyna Matyszkiewicz, Jacek Bończyk - aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych oraz Jarosław Wasik z wykształcenia aktor-wokalista i kulturoznawca, zaś z zamiłowania dziennikarz i autor tekstów.

W niedzielę, 24 marca podczas Koncertu Galowego, oprócz występu Magdy Umer, Piotra Machalicy i Zbigniewa Zamachowskiego, wręczone zostały nagrody dla najlepszych recytatorów, wykonawców piosenki poetyckiej i uczestników prezentacji konkursowych w kategorii teatrów jednego aktora.

Nagrodę GRAND PRIX Festiwalu zdobyła recytatorka - Mirosława Micek z Dębicy. Na przesłuchaniach zaprezentowała prozę, był to fragment utworu "Wariatka z Chaillot" Jeana Giraudoux. Historia paryskiej pomywaczki nie była wcale tak zabawna, jak na początku mogłoby się wydawać. Krótki fragment pokazał kobietę biorącą życie takim jakie jest, przeżywającą je całą sobą, ale jednocześnie czekającą na prawdziwą miłość i tego jedynego, któremu będzie mogła powiedzieć kocham.

Pozostali Laureaci:

Piosenka poetycka:

Wyróżnienia - 500 zł:

Marzena Ugorna z Kamienia Kolonii

Projekt TAKLoopNIE z Gniezna

Karolina Dziąbkowska z Elbląga

III nagroda – 500 zł i zestaw galanterii skórzanej ufundowanej przez firmę PATERS

Katarzyna Wisiecka z Elbląga

II nagrody brak

I nagroda – 1000 zł oraz nominacja do udziału w w finale 49. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie

Alicja Kuszowska z Malborka

+ nagroda specjalna – tablet ufundowany przez Prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka

Recytacja:

III nagroda – 750 zł

Aleksander Gustaw Puchała z Żyrardowa

II nagroda – 1250 zł

Daniel Stachuła z Sulechowa

I nagroda – po 2000 zł

Dorota Iwanicka ze Świdnika

Bartosz Kowalczyk z Drawska Pomorskiego

Teatr jednego aktora:

Wyróżnienie – 500 zł

Aleksandra Miska z Nowego Brzeska

Nagroda – 1000 zł

Przemysław Sowa z Łodzi

Nagroda jury dla najlepszego akompaniatora – 1000 zł

Adam Lemańczyk

GRAND PRIX XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?

MIROSŁAWA MICEK z Dębicy

Nagroda w wys. 3 500 zł

Nagrodę dla Najlepszego Wykonawcy z Regionu Elbląskiego przyznała Elbląska Gazeta Internetowa portEl – otrzymała ją Anita Sienicka z Tolkmicka. Jest to nagroda finansowa w wys. 1000 zł.

Do oglądania galerii zdjęć z Festiwalu zapraszamy na naszą stronę i na profil "Światowida" na Facebooku.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 20