› rozwój i edukacja
10:17 / 24.05.2019

Festiwal Nauki i Sztuki PWSZ, czyli od programowania robotów po produkcję mydełek (+ zdjęcia)

Festiwal Nauki i Sztuki PWSZ, czyli od programowania robotów po produkcję mydełek (+ zdjęcia)

fot. Marcin Mongiałło

23 maja 2019 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy Al. Grunwaldkziej 137 odbył się piknik naukowy pod nazwą "Festiwal Nauki i Sztuki PWSZ w Elblągu", w którym wzięły udział dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych, jak również dorośli słuchacze, zarówno z Elbląga, jak i z okolic naszego miasta. 

Jak wskazują organizatorzy tej cyklicznej imprezy:

Celem Festiwalu jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. 

Odwiedzający mieli okazję uczestniczyć w atrakcyjnych pokazach, doświadczeniach, warsztatach i wykładach, dotyczących ciekawych i aktualnych zagadnień związanych z ekonomią, informatyką, biologią, chemią, fizyką, matematyką, geografią oraz tematyką dotyczącą nauk prawnych, medycznych, kultury fizycznej, nauk o sztukach pięknych.

Nas najbardziej zainteresowały zajęcia z robotyki, które prowadzili dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu Ewelina Bagdziun oraz nauczyciel z tej placówki Mateusz Paradowski, którzy przez wiele godzin demonstrowali programowanie robotów, prezentując wiele ich modeli. Przypomnijmy, że elbląska "dziwiętnastka" od kilku lat jest ukierunkowana na zastosowanie robotyki w nauczaniu. Przejawia się to w zakupie coraz to nowych robotów edukacyjnych, jak również w szkoleniu kadry pedagogicznej pod kątem wykorzystania olbrzymiego potencjału tych narzędzi w edukacji. Dzięki temu możliwe jest nowoczesne, skuteczne nauczanie programowania, kodowania od najmłodszych lat. 

Niezwykle interesujący były także zajęcia z pridukcji mydła. Uczniowie i przedszkolaki mogli spróbować swoich sił w domowym wyrobie mydła. W tym celu na początku przygotowywali glicerynę, roztapiając ją w łaźni parowej, następnie dodawali kolorowe barwniki i substancje zapachowe. Nad wszystkim czuwali studenci inżynierii środowiska z PWSZ w Elblągu. 

Zobaczcie naszą fotorelację. 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 93