› zapowiedzi
09:58 / 13.03.2013

Festiwal pełen słów o miłości

Festiwal pełen słów o miłości

„Bo miłość jest niepokojem...” – śpiewał Piotr Szczepanik, ale w muzyce i sztuce miłość miała już tyle odcieni, ile miłosnych historii. Wiele z tych odcieni będzie można usłyszeć i zobaczyć podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? w marcu w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Do końca lutego można się było zgłaszać do udziału w prezentacjach konkursowych podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?

- Spośród zgłoszeń, które napłynęły w tym roku wybraliśmy niemal 40 wykonawców, którzy zaprezentują się podczas prezentacji konkursowych w trzech kategoriach. Jak co roku najsilniej reprezentowana jest kategoria piosenki artystycznej – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu.

Uczestnicy Festiwalu zmierzą się w twórczej rywalizacji w kategoriach piosenki artystycznej, recytacji i teatrów jednego aktora. Organizatorzy wstępnie zakwalifikowali na przesłuchania jedenaście osób w kategorii recytacji, dwadzieścia trzy na piosenkę artystyczną oraz cztery na teatry jednego aktora. W każdej kategorii będzie można zobaczyć przedstawicieli naszego miasta. Oceniać ich będzie jury, w skład którego wejdą Jacek Bończyk, Jan Poprawa i Grażyna Matyszkiewicz.

Przesłuchania tradycyjnie już są otwarte dla publiczności – uczestników będzie można usłyszeć i zobaczyć w sobotę i niedzielę – 23 i 24 marca. Recytatorzy i teatry jednego aktora wystąpią na Scenie Na Piętrze, z kolei w Galerii Nobilis zostanie zorganizowana artystyczna kafejka i przestrzeń przyjazna dla śpiewających piosenkę poetycką.

Tegoroczne ...Czy to jest kochanie? odbędzie się w terminie 21 – 24 marca. W programie Festiwalu znalazły się takie wydarzenia, jak spektakl „Jabłko”, w którym występują Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska i Jan Jankowski, koncert Marii Peszek oraz spektakl „Piosenki Starszych Panów – Zimy Żal” w wykonaniu: Magdy Umer, Piotra Machalicy oraz Zbigniewa Zamachowskiego.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%