› bieżące
10:18 / 06.05.2013

Festiwal Przemysłów Kreatywnych – dziś zobaczymy się na Starym Rynku

Festiwal Przemysłów Kreatywnych – dziś zobaczymy się na Starym Rynku

fot. Konrad Kosacz / elblag.net

W ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych młodzi artyści będą przełamywać stereotypy. Aby przekonać elblążan, że sztuka nie musi być nudna, kolejny raz stworzą swój warsztat pod gołym niebem. Dzisiejszy happening „Jesteśmy!” odbędzie się na ulicy Stary Rynek. Uczniowie Liceum Plastycznego będą rozdawać na bieżąco kreowane przez siebie prace plastyczne.

Imprezą towarzyszącą będzie żywa wystawa pn. „Twórcy”. Czterdzieści różnych fotografii wykonanych przez uczniów profilu fototechnik w Zespole Szkół Turystyczno – Hotelarskich, oraz uczniów Liceum Plastycznego, każda z nich ukazująca pracę doświadczonych fotografów widzianą okiem początkujących pasjonatów tego zawodu.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszone są wszystkie osoby, które akurat będą w pobliżu, te które tworzą, te które chciałyby dostać jedyny w swoim rodzaju prezent, oraz te, które chcą przyjrzeć się w jaki sposób powstają spontaniczne obrazy.

Ideą festiwalu jest promowanie innowacyjnych rozwiązań, kreatywnych pomysłów, wychodzenie poza niewidzialne, ale istniejące granice. Do zabawy może przyłączyć się każdy, bez względu na wiek, doświadczenie czy talent.

Dzisiejszy harmonogram:

12:00 – Żywa wystawa pn. „Twórcy”

12:30 – Happening „Jesteśmy!”

Kolejne spotkania z cyklu odbędą się według podobnego scenariusza. Następny happening już jutro przy ul. Gwiezdnej.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%