› relacje
15:58 / 07.05.2013

Festiwal Przemysłów Kreatywnych: Wędrująca wystawa fotografii przemierza całe miasto!

Festiwal Przemysłów Kreatywnych: Wędrująca wystawa fotografii przemierza całe miasto!

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Uczniowie Liceum Plastycznego oraz Zespołu Szkół Turystyczno – Hotelarskich, pod okiem swoich nauczycieli stworzyli wystawę fotograficzną, z którą spacerują głównymi ulicami miasta. Na czterdziestu fotografiach przedstawiono elblążan pracujących w branży.

- Reakcje są różne – od zachwytu po skrępowanie. Jednym przechodniom się podoba, innym nie – mówił Dawid, uczeń Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, jeden z uczestników dzisiejszego happeningu. - Myślę, że takie akcje powinny odbywać się częściej. Jest to bardzo ważne dla rozwoju kultury naszego miasta, poza tym to dobra reklama dla naszej szkoły – dodał z uśmiechem.

Żywa wystawa to nieszablonowy sposób na prezentację twórczości młodych artystów. Wychodzą oni bowiem z przysłowiowych „czterech ścian”, aby ze swoimi dziełami dotrzeć do przypadkowych osób, które być może nie zainteresowałyby się tradycyjną wystawą.

- Ten pokaz może być motywacją dla rodziców uzdolnionej młodzieży, którzy mają jeszcze wątpliwości czy szkoła artystyczna jest dobrym wyborem dla ich dzieci. Jesteśmy świetnym dowodem na to, że trzeba wychodzić poza schematy. Dobrze jest rozwijać się zgodnie z własnymi zainteresowaniami, karmiąc jednocześnie ludzi głodnych wydarzeń kulturalnych – opowiadał Dawid.

Kolejne wystawy z cyklu odbywać się będą w ciągu najbliższego miesiąca, w różnych częściach naszego miasta. 

Najbliższe happeningi:

8 maj - Plac Dworcowy godz. 10:00

9 maj - Elbląski Park Technologiczny godz. 10:00

 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Festiwal Przemysłów Kreatywnych: Wędrująca wystawa fotografii przemierza całe miasto!

07.05.2013 komentarzy 1

Uczniowie Liceum Plastycznego oraz Zespołu Szkół Turystyczno – Hotelarskich, pod okiem swoich nauczycieli stworzyli wystawę fotograficzną, z...

Zdjęcia ilość zdjęć 10