› bieżące
18:55 / 20.09.2013

Festyn rodzinny i przejazd rowerowy dookoła miasta

Festyn rodzinny i przejazd rowerowy dookoła miasta

Sobota jako pierwszy dzień weekendu to idealny moment do wspólnej wyprawy rowerowej i spędzenia miłych chwil na rodzinnym festynie. Elbląski Dzień Bez Samochodu to szansa aby każdy elblążanin mógł sprawdzić o ile przyjemniejsza i zdrowsza jest podróż rowerem niż samochodem. Z okazji tego święta w Elblągu zorganizowano festyn rodzinny i przejazd rowerowy dookoła miasta. Stowarzyszenie Elbląg Europa i Elbląski Oficer Rowerowy zapraszają do aktywnego spędzenia dnia!

Rodzinny festyn w ramach „Elbląskiego Dnia Bez Samochodu” zaczyna się o godzinie 11:00 na Placu Jagiellończyka i potrwa do godziny 14:00. W ramach festynu przewidzianych jest wiele atrakcji dla całej rodziny. Wśród zaplanowanych działań znajdziemy szczudlarzy, skręcania balonów, malowanie twarzy, tor rowerowy, konkursy rowerowe, występy artystyczne i konkursy ze sceny. Prócz tego każdy będzie miał okazję przekonać się ile miejsca w przestrzeni miejskiej zajmuje autobus, samochód i rower.

Dla bardziej aktywnych przewidziany jest przejazd rowerowy dookoła Elbląga. Zbiórka rowerzystów o godzinie 10:30 pod Bramą Targową na Starym Mieście. Finisz rajdu na Placu Jagiellończyka.

Na wspólną zabawę zaprasza Stowarzyszenie Elbląg Europ, Elbląski Oficer Rowerowy, ZHP Hufiec Elbląg, Elbląski Oddział Abstrakcyjny, Stowarzyszenie Miłośników Elbląga "Ocalić od zapomnienia” i firma WORD.

Festyn jest finansowany ze środków gminy Miasta Elbląg.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%