› bieżące
07:07 / 08.06.2014

Festyn rodzinny w Bażantarni. Sprawdź naszą fotorelację

Festyn rodzinny w Bażantarni. Sprawdź naszą fotorelację

fot. Ines Kuraś

W parku Bażantarnia odbył się w sobotę (7 czerwca 2014) festyn rodzinny. Zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu oraz Kiwanis International Club Elbląg. Elblążanie licznie przybyli na polanę przy wiacie Margaritka.

Festyn zorganizowano w ramach XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina fundamentem życia społecznego”. Jak mówią organizatorzy „Jest to festyn rodzinny. Specjalnie dla rodziców i dzieci. Promuje również ideę rodzicielstwa. Dziś obecne są z nami również rodziny objęte wsparciem MOPS w Elblągu oraz rodziny zastępcze. Podczas tej imprezy łączy się Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Rodzin Zastępczych. Wszystkie rodzinne święta w jednym”

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Odbył się pokaz sprzętu i możliwości wozu strażackiego, pojazdu Policji oraz Straży Miejskiej. Radiowóz wzbudzał duże zainteresowanie wśród dzieci, które włączały syreny, a także mogły się przejechać z policjantem. Elbląski Park Technologiczny przedstawił pokaz „małego chemika”. Harcerze zorganizowali dla dzieci konkurencje z nagrodami. Ponadto wystąpił Piotr Jacyno z Bitwy na Głosy oraz Cheerlederki ze Szkoły Tańca Cadmans.

Oczywiście nie zapomniano o ognisku, pieczeniu kiełbasek, wacie cukrowej oraz słodyczach. „Kawiarnia u Aktorów” przygotowała zupę grochową dla przybyłych.

-Bawię się świetnie na festynie. Strzelałem z łuku i układałem memory, a policjant przewiózł mnie radiowozem - mówił nam 7- letni Krzyś.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z festynu.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 44