› dzieci i rodzina
11:51 / 12.06.2018

Festyn „Zobacz uśmiech” w SOSW nr 1 w Elblągu

Festyn „Zobacz uśmiech” w SOSW nr 1 w Elblągu

Tradycją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu ul. Kopernika 27 jest organizowany, już po raz dziewiąty, festyn integracyjny pn. „Zobacz uśmiech”. Propagowaniu idei integracji przyświeca motto przewodnie: „Uśmiechu nie zabraknie, bo i przyjaciół wiele. Czas wspólnej zabawy jednoczy ludzi, charaktery, odmienności i cele...”

Tegoroczna edycja festynu zaskoczy najmłodszych elblążan równie bogatym repertuarem atrakcji, wśród których cenne walory rewalidacyjne przypisać należy animacjom hipoterapii - „z kucykami za pan brat” oraz próbom zadaniowym na placu integracji sensorycznej.

Źródłem niezapomnianych wrażeń będą akcje symulowane z udziałem ratowników medycznych, straży pożarnej, policji, żandarmerii wojskowej, służb więziennych oraz straży miejskiej. Miłośnikom niecodziennych wyzwań towarzyszyć będzie dreszczyk emocji podczas zgłębiania tajemnic groty Trolla z labiryntem czy akrobacji na zamkach dmuchanych. Odkrywanie siebie w nowej roli to już zadanie dla początkujących podczas nauki jazdy na motorze pod czujnym okiem instruktora oraz próbie własnych sił w potyczce z trenerami sztuk walk wschodu.

Aby zaspokoić najbardziej wysublimowane gusta małych elblążan nie zabraknie kontaktu ze sztuką, a to już za sprawą dj-a i jego muzyki, zajęć artystycznych, malowania twarzy czy finezyjnego wiązania balonów. W świat magii przeniesie nas występ iluzjonisty, który tego dnia wszystkim zaskoczyć nas może…

Dbałości o dobrą formę, w przerwie między degustacją łakoci (gofry, lody, ciasta, naleśniki, cukierki, popcorn), sprzyjać będą konkurencje sprawnościowe na torze integracji sensorycznej oraz siatkówka na siedząco. Ciekawi nagrody wezmą udział w loterii fantowej.

Staropolskim zwyczajem gości podejmować będziemy tradycyjną grochówką, chlebem okraszonym smalcem z ogórkiem w duecie czy smakowitymi kiełbaskami z grilla.

Z poważaniem

Leszek Iwańczuk , Dyrektor SOSW nr 1 oraz uczniowie i nauczyciele

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%