› imprezy
08:25 / 14.01.2013

Filia nr 5 zaprasza na bal z Cecylką. Karnawałowe atrakcje w Bibliotece Elbląskiej

Filia nr 5 zaprasza na bal z Cecylką. Karnawałowe atrakcje w Bibliotece Elbląskiej

W środę 16 stycznia o godz. 17.00 Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Rodziny Nalazków zaprasza rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym na kolejne spotkanie w cyklu „Bajkowa Wyspa”. Podczas zajęć dzieci poznają historię Cecylki, która przygotowuje się na bal, wezmą udział w grach i zabawach.

Dzieci poznają historię bohaterów książki „Cecylka Knedelek i kolorowe bale” Joanny Krzyżanek. Wykonają maseczkę karnawałową i wezmą udział w karnawałowych grach i zabawach. Mile widziany strój karnawałowy.

Drogi rodzicu!
Każda bajka to doskonały pretekst do rozmowy z dzieckiem i budowania więzi. Czytanie dzieciom wartościowych książek, rozmowa o ich treści, kształtowanie potrzeby i nawyku czytania jest warunkiem rozwoju krytycznego myślenia, mądrości życiowej, wyobraźni i wrażliwości moralnej.
(I. Koźmińska, E. Olszewska „Wychowanie przez czytanie”)

Zajęcia są bezpłatne.

Filia nr 5 przy ul. Rodziny Nalazków 20, mieszcząca się w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1 to nowy punkt na mapie Elbląga, gdzie rodzice i ich pociechy mogą spędzać wspólnie czas na kreatywnej i rozwijającej zabawie. W przestrzeni biblioteki, w pomieszczeniu wydzielonym specjalnie dla najmłodszych dzieci odbywają się zajęcia pod nazwą „Bajkowa wyspa”. Inspiracją do tych zajęć są oczywiście książki i ich bohaterowie. Serdecznie zapraszamy!!!

tel.55 625 60 95
e-mail: filia.nalazkow@bibliotekaelblaska.pl

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%