12:41 / 05.12.2013

Film: Ostatnie piętro

Film: Ostatnie piętro

fot. Nadesłane

Zobacz świat, do którego do tej pory nie miałeś dostępu. Kapitan Wojska Polskiego trafia na ślad afery, która zmieni całe jego życie. Wierząc, że musi stanąć w obronie swojej rodziny, złamie wszystkie wojskowe regulaminy. "Ostatnie piętro" od najbliższego piątku, 6 grudnia w kinie "Światowid". Akcja filmu rozgrywa się współcześnie w prowincjonalnym polskim miasteczku. Scenariusz został oparty są na autentycznych wydarzeniach, które rozegrały się kilka lat temu w niewielkiej miejscowości w Polsce.

Głównym bohaterem filmu jest Derczyński - kapitan Wojska Polskiego. Żonaty, dwóch synów (6 i 8 lat) i córka (15 lat). Kocha swoją rodzinę. Swoimi patriotycznymi poglądami, zamiłowaniem do polskiej kuchni i dbałością o zdrowie fizyczne wzbudza od początku filmu dużą sympatię. Jednak dziwne zbiegi okoliczności, interpretacje, domysły i faktyczne stany zagrożenia doprowadzają bohatera filmu na skraj wyczerpania psychicznego.

W obawie o szczęście swoich najbliższych kapitan Derczyński postanawia bronić swojej rodziny... Kto tak naprawdę jest największym zagrożeniem dla jego bliskich? Czy z miłości można zamienić swoją rodzinę w zakładników? W czasach, gdy patriotyzm dla większości ludzi jest pustym frazesem, dla niego stanie się sensem życia. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami thriller, dostarcza emocji, po których na drżących nogach wychodzi się z kina.

Film „Ostatnie piętro” w kinie „Światowid” od 6 do 12 grudnia. Cena biletu: 14 zł. normalny i 12 zł. ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie:http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

Reżyseria: Tadeusz Król
Scenariusz: Tadeusz Król 
Obsada: Janusz Chabior, Joanna Orleańska, Barbara Garstka, Wojciech Zieliński, Przemysław Bluszcz
Gatunek: Thriller
Czas trwania: 1 godz. 24 min.
Produkcja: Polska Opis filmu: dystrybutor

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%