› rozrywka
13:41 / 17.01.2013

Filmowa gratka dla Babci i Dziadka. Ostatnia odsłona "Kina dla Dorosłych" w Światowidzie

Filmowa gratka dla Babci i Dziadka. Ostatnia odsłona

Dla wszystkich wnuków poszukujących ciekawego prezentu dla Babci i Dziadka kino „Światowid” przygotowało dwie propozycje. We wtorek, 22 stycznia o godzinie 17.00 będzie ostatnia odsłona cyklu „Kino dla dorosłych”. W programie krótka historia Polskiej Szkoły Filmowej i projekcja filmu „Do widzenia, do jutra”.

"Kino dla dorosłych" to projekt edukacyjny, stworzony specjalnie dla osób powyżej 50. roku życia. Podczas spotkania jest czas na krótki wykład prezentujący najważniejsze wydarzenia  w dziejach polskiego kina, ale także ciekawe ilustracje filmowe.
 
Zwieńczeniem cyklu, będzie przedstawienie dokonań twórców Polskiej Szkoły Filmowej - nurtu, który uchodzi za wyjątkowe zjawisko nie tylko w obrębie polskiego kina, ale także kinematografii światowej.
 
Niewątpliwą atrakcję ostatniego spotkania stanowi projekcja zrekonstruowanego cyfrowo filmu „Do widzenia, do jutra”. Debiut Janusza Morgensterna, ze znakomitymi kreacjami Zbigniewa Cybulskiego, Teresy Tuszyńskiej, doskonale oddaje charakter jednego z odcieni, niezwykle barwnego zjawiska, jakim była Szkoła.
 
Natomiast w najbliższą sobotę, 19 stycznia o godzinie 18:55,  odbędzie się kolejna transmisja na żywo, prosto z nowojorskiej The Metropolitan Opera. „Maria Stuarda” to druga opera słynnej trylogii Donizettiego o historii dynastii Tudorów. W roli zbuntowanej Marii, królowej Szkocji Joyce DiDonato, a jako jej rywalka Elżbieta I debiutuje w Met Elza van den Heever, sopranistka z RPA.
 
Wyjątkowy spektakl, znakomici wykonawcy i specjalna cena biletu dla Babci i Dziadka.
 
Cena biletu na ostatnią odsłonę cyklu „Kino dla dorosłych” - 10 zł. Cena biletu na operę „Maria Stuarda” z okazji dnia Babci i Dziadka - 40 zł.
3
0
oceń tekst 3 głosów 100%