› poradnik
11:33 / 07.09.2017

Filmy reklamowe i filmy promocyjne, jako narzędzie skutecznej promocji produktów oraz marek

Filmy reklamowe i filmy promocyjne, jako narzędzie skutecznej promocji produktów oraz marek

Z uwagi na ogromną konkurencję rynkową, wspieranie działalności handlowej reklamą jest obecnie czymś koniecznym. Odpowiednio przygotowane i dystrybuowane filmy reklamowe oraz filmy promocyjne pozwalają stawić czoła konkurencji i zwyciężyć w walce o klienta.

Filmy reklamowe vs. filmy promocyjne

Choć wydawać by się mogło, że określenie filmu jako reklamowego lub promocyjnego to synonimy, niekoniecznie jest to zgodne z prawdą. Film promocyjny to krótki, kilkudziesięciosekundowy bądź kilkuminutowy materiał video, który pokazuje kluczowe wartości kryjące się za działalnością danej firmy czy marki. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to wizualizacja misji, jaka towarzyszy codziennym działaniom przedsiębiorstwa i z którą utożsami mogą się jej obecni oraz potencjalni klienci. Z kolei filmy reklamowe są swego rodzaju rozszerzeniem rzeczywistości przedstawionej w filmach promocyjnych i dopełnieniem jej w kontekście sprzedażowym. To krótsze i dłuższe spoty, emitowane w telewizji, kinie lub Internecie, których zadaniem jest ukazanie wszystkich wartości produktów i marek, poprzez silnie oddziałujący na emocje odbiorców przekaz video.

Dlaczego promocja produktów i marek za pomocą filmów jest skuteczna?

Bywają produkty i marki, które ciężko jest w prostu sposób przedstawić klientom. Najczęściej powodem takiej sytuacji jest ich bardzo specjalistyczna forma, której wytłumaczenie wymaga zastosowania fachowego słownictwa, znanego zazwyczaj wyłącznie osobom z branży. Film w krótkim czasie zaprezentuje czym są i będzie o wiele łatwiejszy w odbiorze, w porównaniu chociażby z kilkustronicowym opisem, który zanudzi klienta i ostatecznie nie rozjaśni mu sprawy. Kilkudziesięciosekundowe lub kilkuminutowe nagranie video pozwoli przekazać o wiele więcej i stanie się atrakcyjnym sposobem zakomunikowania światu o tym, że na rynek weszła nowa marka bądź nowy produkt. Dodatkowo, stosując tricki, takie, jak chociażby wykorzystanie wizerunku lidera opinii w filmie promocyjnym lub reklamowym, szanse na znalezienie nowych klientów wzrosną jeszcze bardziej. Niejednokrotnie udowodnione zostało bowiem, że człowiek występujący w reklamie stanowi dla odbiorców kluczowy fundament zaufania, dając gwarancję bezpieczeństwa i pewności. Nic więc dziwnego, że w filmach promujących specyfiki medyczne tak często występują osoby przedstawiane, jako lekarze – nawet jeśli w rzeczywistości nimi nie są. Z kolei nacechowane emocjonalnie filmy reklamowe i promocyjne długo zapadają w pamięci. Jeśli coś wzrusza, porusza, sprawia, że na twarzy pojawia się uśmiech, albo w oku kręci się łza – odbiorcy z przyjemnością o takim video będą mówić, wracać do niego i dzielić się nim z osobami z bliskiego otoczenia. Dzięki temu raz zainwestowane pieniądze w produkcję filmu w dość krótkim czasie się zwrócą, ponieważ dzięki marketingowi szeptanemu będzie on dystrybuował się niemal sam.

Jak dobrać wykonawcę filmu promocyjnego lub reklamowego?

Do stworzenia odpowiedniego filmu reklamowego lub promocyjnego warto dobrać odpowiedniego wykonawcę. Firma, która zrealizuje materiał video, powinna przede wszystkim posiadać portfolio, które pozwoli ocenić, czy produkcje spełniają oczekiwania zamawiającego. Warto zaufać mniejszym wykonawcom, którzy nie tworzą filmów na skalę masową. W takich firmach pracują bowiem prawdziwi rzemieślnicy, którzy wykonują swoje zadania z pasją i oddaniem, dbając nawet o najmniejszy szczegół. Młode, kreatywne zespoły mają w sobie chęć odkrywania i często proponują niestandardowe rozwiązania, dzięki czemu filmy promocyjne i reklamowe stają się jeszcze lepszym i ciekawszym nośnikiem informacji. Bez wątpienia, do takich firm należy TERISTON FILMS, mający na swoim koncie wiele sukcesów z zakresu produkcji video, o których więcej dowiedzieć się można na stronie http://www.teriston.pl.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%