› bieżące
11:44 / 25.10.2014

Finał już blisko? Kowszyński kontra elblag24

Finał już blisko? Kowszyński kontra elblag24

fot. Paweł Makowski

Mogłoby się wydawać, że sprawa znajdzie swój finał już w tę sobotę. Okazało się jednak, że na jej zakończenie poczekamy do środy. Wtedy właśnie odbędzie się kolejna już rozprawa. Kto wyjdzie zwycięsko z tej batalii? Pozostaje czekać na rozwój wypadków.

W dniu dzisiejszym na rozprawie pojawił się Borys Tucki ze swoim pełnomocnikiem, Michałem Kwaśny. Dziennikarz serwisu elblag24 wyjaśnił również: - Nieprawdą jest, iż unikałem konfrontacji z panem Kowszyńskim. Informowałem nawet sąd o tym, że nie ma mnie w Elblągu.

Żona Sebastiana Bony-Kuchejdy ponownie odmówiła przyjęcia wezwania dla męża, w związku z czym pismo zostało również przesłane drogą mailową na adres serwisu elblag24.

Pełnomocnik Borysa Tuckiego wystąpił do sądu z dwoma wnioskami. Pierwszy dotyczy wyłączenia sędziego, prowadzącego postępowanie, jak i wszystkich sędziów Sądu Okręgowego w Elblągu, z udziału w sprawie. Decyzję o wystosowaniu tego wniosku Michał Kwaśny motywował tym, iż małżonka Pawła Kowszyńskiego pracuje we wspomnianym sądzie jako asystent sędziego, co może rzutować na jego bezstronność.

Drugi wniosek, jaki złożył pełnomocnik dziennikarza portalu elblag24, dotyczył wyłączenia jawności rozprawy. Powodem jest to, że nie chce on, by dzisiejsze posiedzenie postrzegane było jako forma kampanii wyborczej.

Sędzia Dorota Zientara postanowiła, że w dniu dzisiejszym nie jest możliwe rozpatrzenie przedstawionych wniosków, w związku z czym rozprawa została odroczona do środy, 29 października do godziny 9.00.

9
2
oceń tekst 11 głosów 82%

Powiązane artykuły

Oświadczenie Borysa Tuckiego (elblag24) w sprawie rozprawy sądowej

23.10.2014 komentarzy 16

W związku z publikacją dotyczącą rozprawy sądowej w trybie wyborczym wytoczonej dziennikarzom elblag24 przez Pawła Kowszyńskiego, przesyłam oświadczenie w tej...

Paweł Kowszyński kontra elblag24. Do trzech razy sztuka?

24.10.2014 komentarzy 15

Kiedy wydawało się, że wszystko zakończy się dziś, sprawy przybrały inny obrót. W piątek miała się odbyć kolejna rozprawa między Pawłem Kowszyńskim...

Kowszyński kontra elblag24. Czy dziś zapadnie wyrok?

31.10.2014 komentarzy 6

Miało być szybko, w trybie wyborczym, a ciągnie się już drugi tydzień. Mowa o sprawie sądowej, jaką wytoczył redakcji elblag24 Paweł Kowszyński, polityki...