› bieżące
13:46 / 18.06.2014

Finał Ligi Kartingowej SPEED CENTER ELBLĄG

Finał Ligi Kartingowej SPEED CENTER ELBLĄG

W ubiegłym tygodniu na halowym torze kartingowym SPEED CENTRER ELBLĄG rozegrana została, ostatnia, 10 runda ligi kartingowej MŁODZI GNIEWNI od la t 7 do 15. Młodzi kierowcy spotykali się 2 razy w miesiącu na zawodach. Za każdym razem musieli zdobyć najlepsze miejsce startowe w kwalifikacjach. Następnie przejechać dystans 25 – 30 okrążeń z 3 lub 4 obowiązkowymi przystankami w pit stopie na czas 10 sekund.

Mimo niewielkiego wieku, każdy z nich jest doświadczonym kierowcą z ukształtowanymi prawidłowymi odruchami. Z całą pewnością będą świetnymi kierowcami na drodze, ponieważ wiedzą co to znaczy prędkość, mają przed nią respekt i wiedzą do czego służą hamulce. A przede wszystkim uczą się, że prawdziwe emocje są na wyścigowym torze, a nie na ulicy. Ostatnia rudna byłą jednocześnie podsumowaniem blisko półrocznych zmagań najmłodszych kierowców wyścigowym z naszego regionu. Łącznie we wszystkich Rudnach wystartowało blisko 30 dzieci i nastolatków.

Najszybsi kierowcy w ostatniej rundzie to: 1. Karol Gołębiewski – 15 lat 2. Mateusz Zajączkowski – 9 lat 3. Igor Kowalicki – 7 lat. Na ostatniej rundzie pojawiła się cała najszybsza 7 zawodników, którzy odpowiednio zajęli następujące miejsce. 1. Mateusz Zajączkowski 2. Karol Gołębiewski 3. Igor Kowalicki 4. Łukasz Sikora 5. Szymon Lachowski 6. Dawid Lachowski 7. Remigiusz Iwaszkiewicz

Kartingowy Puchar Elbląga 19 – 22 czerwca 2014

W dniach 19 – 22 czerwca, czyli od czwartku do niedzieli na elbląskim halowym torze kartingowym SPEED CENTER ELBLĄG odbędą się zawody kartingowe dla amatorów, dzieci oraz dorosłych. W Pucharze mogą wziąć udział dzieci jak i dorośli w 5 kategoriach. W każdej kategorii nagrodzone zostanie pierwszych 5 miejsc. Łącznie do zdobycia jest 25 pięknych pucharów.

Formuła zawodów jest bardzo prosta. Wystarczy przyjechać 3 razy na tor w godzinach jego otwarcia, zgłosić chęć udziału w Pucharze oraz wykupić jazdę starając się wykręcić dobry czas jednego okrążenia. Każdego dnia piętnaście najlepszych czasów jest punktowane. Do zdobycia w każdej kategorii jest maksymalnie 45 pkt.

Kategorie w których można startować: 1. Dzieci od lat 7 do 12, bez doświadczenia w jeździe w zawodach. 2. Młodzi Gniewni od lat 7 do 15, z doświadczeniem w zawodach. 3. Ladies, czyli Panie, które kochają szybką jazdę od lat 9. 4. Amator, od lat 12 i dorośli, bez doświadczenia w zawodach 5. OPEN – najszybsza kategoria, dla doświadczonych kierowców. Specjalnie na te zawody zmieniony został układ toru. Na najnowszej technicznie zakręconej konfiguracji wszyscy zawodnicy będą mieli równe szanse.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%