› poradnik
09:10 / 16.09.2016

Finishparkiet - czy warto inwestować?

Finishparkiet - czy warto inwestować?

Podłogi drewniane są oznaką trwałości i solidności, ale dużo osób decyduje się na tańsze i szybsze w ułożeniu panele, które nie gwarantują tej samej jakości. Jak na tym tle wypada finishparkiet?

Nikt nie ma wątpliwości, że drewniana podłoga potrafi wzbogacić każde wnętrze, wprowadzić niesamowity klimat. Nie każdy jednak może zdecydować się na parkiet dębowy. W takiej sytuacji wiele osób wybiera panele podłogowe, ale już na pierwszy rzut oka łatwo się przekonać, że są o wiele gorsze jakościowo niż parkiet. Największą zaletą paneli jest cena i prosty montaż, ale co z tego, gdy szybką się niszczą, a ponadto nie nadają się do odnowienia.

duza-deska-warstwowa-bielona.png

Rozsądny wybór

Finishparkiet to gotowa podłoga z naturalnego drewna. Korzysta z zalet parkietu i paneli. Z jednej strony charakteryzuje ją materiał - dobrej jakości drewno, z drugiej łatwość ułożenia (jak w przypadku paneli). To sprawia, że to rozwiązanie jest coraz bardziej popularne. To dobra opcja dla każdej osoby, która chce mieć drewnianą podłogę, a jednocześnie wie, że panele mają więcej wad niż zalet. Finishparkiet nie jest jeszcze tak popularny, ale są miejsca w internecie, gdzie można o nim poczytać.

Z czego składa się finishparkiet?

Produkty sygnowane nazwą finishparkiet to wielowarstwowe, wykończone już parkiety. Składają się z dwóch poziomów. Pierwszy z nich to lite drewno, które ma przyjemną fakturę, naturalny charakter i piękny wygląd. Drugi poziom składa się na wykończenie, a do wyboru jest wosk lub lakier. Jedna, jak i druga substancja jest bardzo trwała, są utwardzane promieniowaniem UV, co znaczącą polepsza ich trwałość.

finishparkiet-schemat-budowy.png

Najważniejsze zalety

Finishparkiet ma liczne zalety a jedne z najważniejszych to wygodny i łatwy montaż. Jest tak samo bezproblemowy, jak w przypadku paneli podłogowych. W przeciwieństwie jednak do paneli, finishparkiet to możliwość ułożenia dowolnego wzoru. Można zamontować go we wnętrzu, gdzie jest ogrzewanie podłogowe, bo klepki są odporne na wypaczanie. Dębowy finishparkiet to solidny wybór na wiele lat, który w razie potrzeby można poddać renowacji.

finishdeska-jesion.png

Listwy - dla polepszenia efektu

Do finishparkietu warto dobrać odpowiednie listwy przypodłogowe, by efekt był jeszcze lepszy. Jak wybrać najlepsze? Kierujmy się przede wszystkim wystrojem pomieszczenia i jego charakterem. Jeśli nasze mieszkanie urządzone jest w sposób tradycyjny, to wybierzmy zdobione listwy. W mieszkaniach minimalistycznych zaś lepsze są proste, geometryczne modele. Kolorystycznie powinny pasować do parkietu, ale i do ścian.

Finishparkiet to doskonały i coraz popularniejszy wybór. Łatwość ułożenia, piękny wygląd i korzystna cena - to cechy, które doceni każdy klient. Jeśli nie wybierzemy tradycyjnego parkietu, a jednocześnie nie chcemy paneli, to zainwestujmy w finishparkiet.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%