› bieżące
11:21 / 07.08.2012

Fiński kierowca F1 grał w golfa w Pasłęku

Fiński kierowca F1 grał w golfa w Pasłęku

fot. UM Elbląg

W minioną sobotę na polu golfowym Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku rozegrano Międzynarodowy Turniej Golfa, którego gościem specjalnym był fiński kierowca Formuły 1 Heikki Kovalainen. Na pasłęckim polu Fin spotkał się m.in. z prezydentem Elbląga Grzegorzem Nowaczykiem.

Kovalainen jest miłośnikiem golfa i często odwiedza to pole golfowe. Zależy mu na tym, by „odbrązowić” ten sport, by pokazać, że nie jest on tylko adresowany dla elit. W golfa może grać każdy. Kierownictwo Sand Valley przygotowuje specjalny program dla osób, które chciałyby nauczyć się gry. Golf na pobliskim polu Sand Volley w Pasłęku może być także kolejną atrakcją proponowaną turystom odwiedzającym nasze miasto.
- Pole golfowe jest tak blisko Elbląga, że to doskonała, kolejna atrakcja nie tylko dla turystów, ale i dla mieszkańców. Warto się wybrać i spróbować swoich sił – podkreśla Grzegorz Nowaczyk.

Tegoroczny Międzynarodowego Turnieju Golfa był trzecią edycją tego wydarzenia w Polsce. Wzięło w nim udział ponad 70 graczy. W trakcie wydarzenia odbyła się również akademia golfa dla zaproszonych gości. Główną nagrodą w kategorii strokeplay brutto było Porsche Panamera GTS na weekend.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 4