› bieżące
13:40 / 02.03.2013

Firma Mytych wybuduje Specjal Pub dla Grupy Żywiec

Firma Mytych wybuduje Specjal Pub dla Grupy Żywiec

Zakład Usług Budowlanych „Mytych” jest generalnym wykonawcą dla Grupy Żywiec odbudowy dawnego budynku giełdy, w którym docelowo znajdzie się pub "Specjal". Przyszły pub będzie zlokalizowany przy ulicy Wybrzeże Gdańskie w pobliżu mostu górnego na rzece Elbląg.

Wykonawca, firma Mytych deklaruje, że jeszcze w tym roku Pub Specjal zostanie oddany do użytku.

Wiosną 2011 r. Grupa Żywiec S.A. za 150 tys. zł, zakupiła od Miasta niewielką działkę przy ulicy Wybrzeże Gdańskie na Wyspie Spichrzów. To na niej stanąć ma obiekt, który od strony południowej będzie bezpośrednio przylegał do zachodniego przyczółka mostu wzdłuż ulic Giełdowej i Mostowej. Dawniej w miejscu tym stał budynek giełdy. Częściowo zrekonstruowana budowla będzie pełnić funkcje lokalu gastronomicznego.

Grupa Żywiec zobowiązała się do odtworzenia historycznej zabudowy budynku dawnej giełdy, z zachowaniem jej usytuowania i kształtu brył według przekazów historycznych. Obiekt posiadał będzie trzy kondygnacje, w tym część podziemną.

Inwestor został zobowiązany przez Miasto do zakończenia zabudowy działki do 31 grudnia 2013 r. Dyrekcja elbląskiego browaru Grupy Żywiec planuje jednak, że otwarcie pubu nastąpi wcześniej, bo na przełomie lipca i sierpnia 2013 r. Jego dyrektor Roman Korzeniowski deklaruje, że zrobi wszystko, aby w Specjal Pubie dostępne były wszystkie marki piwa produkowanego przez Grupę Żywiec.
 

13
2
oceń tekst 15 głosów 87%

Powiązane artykuły

Kamień wmurowany. Specjal Pub będzie otwarty pod koniec roku!

16.04.2013

Wyspa Spichrzów już pod koniec roku 2013 ma być piwną mekką dla mieszkańców Elbląga. To właśnie w tym miejscu stanie Specjal Pub –...