› bieżące
10:45 / 17.06.2015

Firma z Olecka dokona audytu Centrum Rekreacji Wodnej

Firma z Olecka dokona audytu Centrum Rekreacji Wodnej

fot. elblag.net

W styczniu 2014 roku podpisano umowę na budowę Centrum Rekreacji Wodnej z Konsorcjum Budowlanym Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe "ELZAMBUD" sp.z o.o. oraz Moris-Sport sp. z o.o. Umowa opiewała na 26 mln zł. 22 maja 2014 r. robotnicy przystąpili do pracy. Zgodnie z ustaleniami do końca lipca br. obiekt powinien być ukończony. Z tego względu wybrano już firmę, która wykona audyt zewnętrzny.

24 grudnia 2013 w wigilię Bożego Narodzenia ówczesny marszałek województwa Jacek Protas i wicemarszałek Witold Wróblewski zjawili się w naszym mieście, aby oficjalnie podpisać umowę na dofinansowanie budowy Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu, a już w styczniu następnego roku w Urzędzie Miasta podpisano umowę z firmą ELZAMBUD sp. z o. o. i Moris-Sport sp. z o. o. na budowę CRW. Miasto zobowiązało się zapłacić ponad 26 mln zł (16 mln zł stanowiły środki z UE).

Z racji tego, iż wspomniany obiekt jest budowany przy wsparciu ze środków unijnych, miasto nie będzie miało możliwości zarobku na nim. Początkowo mówiło się, że ceny biletów mają oscylować w granicy 7 złotych i dochód z tego tytułu będzie wyłącznie przeznaczany na utrzymanie i konserwację Centrum. Jak będzie w istocie?

Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpiło w dniu 22 maja 2014 roku. od tego momentu wykonawcy mieli 13 miesięcy na realizację powierzonego im zadania. Oznacza to, że CRW powinno zostać  ukończone pod koniec czerwca br. Wprowadzono jednak aneks do umowy, zawartej z wykonawcą, na mocy którego termin oddania ustalono na koniec lipca. Po tym czasie rozpocznie się procedura oddawania obiektu do użytku. Zalicza się tu sprawdzenie zgodności całej dotychczasowej dokumentacji, inspekcje budowlane i in. Prognozuje się, że już na jesieni elblązanie będą mogli cieszyć się nowym kompleksem basenów, łażni i saun,

Obecnie trwają roboty wykończeniowe. Część pomieszczeń wyposażono już w glazurę i gresy. Montowane są także podwieszane sufity oraz balustrady. Wykonywane są również roboty związane z układaniem okładzin niecek basenów: do nauki pływania, niecki rekreacyjnej oraz niecki dla osób z małymi dziećmi. Trwają prace w zakresie instalacji niskoprądowych, wewnętrznych instalacji elektrycznych oraz uzdatniania wody. Kontynuowany jest montaż wentylacji i klimatyzacji.

Ogłoszenie dotyczące wspomnianego wcześniej audytu zamieszczono na początku czerwca. Ze stosownej dokumentacji wynika, że inspekcja obiektu CRW powinna trwać nie dłużej niż dwa tygodnie, a stosowny raport powinno się przedłożyć w ciągu tygodnia od zakończenia zadania. 12 czerwca dokonano publicznego otwarcia ofert.

Zdecydowano, że spośród czterech, które wpłynęły w odpowiedzi na ww. ogłoszenie najbardziej interesująca okazała się ta, zaproponowana przez firmę MaxFinanse sp. z o. o. z Olecka. To ona w najbliższych dniach dokona oceny Centrum przy ul. Moniuszki. To procedura, jaką musi przejść każda inwestycja, finansowana ze środków unijnych po poniesieniu 50% wydatków całkowitej wartości projektu. Jaki będzie wynik audytu?

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%