› biznes
05:22 / 13.09.2017

Firmy chcą 1,6 miliona zł więcej niż może dać miasto. Urzędnicy poczekają na przeprowadzkę

Firmy chcą 1,6 miliona zł więcej niż może dać miasto. Urzędnicy poczekają na przeprowadzkę

fot. archiwum elblag.net

Do budynku przy Trybunalskiej 7 po remoncie przeniosłyby się m. in. Zarząd Budynków Komunalnych i Departament Świadczeń Rodzinnych. Szybko to nie nastąpi, bowiem do pierwszego przetargu nikt się nie zgłosił, a do drugiego stanęły wprawdzie dwie firmy, ale żądają znacznie więcej niż oferuje miasto.
 
Budynek przy Trybunalskiej 7, obok Urzędu Miejskiego niszczeje od czasu, gdy wyprowadziła się z niego firma ubezpieczeniowa. Miasto kupiło obiekt, by tam w przyszłości znajdowały się siedziby: instytucji i departamentów urzędu, które teraz są w różnych miejscach miasta. Do budynku przeprowadzą się: Zarząd Budynków Komunalnych, Departament Świadczeń Rodzinnych, Referat Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

W Biuletynie Informacji Publicznej w lipcu ukazało się ogłoszenie o przetargu na przebudowę budynku, przy ul. Trybunalskiej.

Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach.

Zamówienie obejmuje realizację pierwszego etapu, tj. przebudowę pomieszczeń budynku znajdujących się w piwnicy, na parterze oraz I piętrze budynku, wyprowadzenie wszystkich pionów instalacyjnych na pozostałe kondygnacje budynku oraz przebudowę klatek schodowych.

W obiekcie będzie winda osobowa i towarowa

To ogłoszenie nikogo nie zainteresowało. Nie wpłynęła żadna oferta. Na drugi przetarg zgłosiły się wprawdzie dwie firmy, ale żądały zbyt wiele. 
Przedsiębiorstwo z Elbląga - 3 830 854,21 zł 
Firma z Olsztyna -  3 962 941,26 zł 
Natomiast urzędnicy przed otwarciem ofert zaproponowali tylko 2 170 000 zł. Wygląda więc na to, że na przeprowadzkę miejskich instytucji trzeba będzie jeszcze poczekać. 
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%