› bieżące
15:25 / 28.03.2023

Folia ochronna PPF czy ceramika?

Folia ochronna PPF czy ceramika?

Folia ochronna PPF (Paint Protection Film) oraz powłoka ceramiczna to dwa popularne rozwiązania stosowane do ochrony lakieru samochodowego. Oba mają swoje zalety i wady, a wybór zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań. Kiedy warto wybrać konkretne rozwiązanie? Już podpowiadamy!

Folia ochronna PPF i ceramika, czyli ochrona lakieru

Karoseria samochodu to jeden z najbardziej newralgicznych elementów, które wymagają odpowiedniej ochrony. W innym razie lakier szybko ulega zniszczeniu, zarówno ze względu na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, jak i uszkodzeń spowodowanych użytkowaniem samochodu. 

Fabryczne lakiery stosowane przez producentów nowych aut są coraz gorszej jakości, dlatego coraz częściej zaraz po zakupie samochodu właściciele decydują się na dodatkową ochronę w postaci foli PPF lub powłok ceramicznych. Co jest lepsze ceramika czy folia? Wybór okazuje się nie taki prosty, bo jak to zwykle bywa, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Ceramika czy folia ochronna na samochód

PPF to cienka, przezroczysta folia, która nakładana jest na powierzchnię lakieru, zapewniając ochronę przed zarysowaniami, kamieniami, solą drogową, owadami, promieniowaniem UV i innymi drobnymi uszkodzeniami. Natomiast powłoka ceramiczna tworzy twardą, trwałą i hydrofobową warstwę na powierzchni lakieru, chroniąc go przed działaniem chemikaliów i czynników atmosferycznych.

Folia ochronna na samochód dla kogo?

Bezbarwna folia ochronna na samochód to jeden z najtrwalszych sposobów na ochronę lakieru auta. Takie rozwiązanie wskazane jest zwłaszcza wtedy, gdy: 

  • chcemy zabezpieczyć powłokę lakierniczą przed fizycznymi uszkodzeniami, takimi jak uderzenia kamieni, zarysowania, czy otarcia
  • gdy zamierzamy często używać samochodu w trudnych warunkach drogowych lub na terenie narażonym na uszkodzenia mechaniczne
  • jeśli planujemy użytkować samochód przez dłuższy czas i chcemy zminimalizować ryzyko uszkodzenia lakieru.

Kiedy powłoka ceramiczna?

Powłoka ceramiczna to najlepszy wybór w sytuacji:

  • gdy głównym celem jest skuteczna ochrona przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie UV czy kwaśne deszcze, która jest dostępna w atrakcyjnej cenie
  • kiedy priorytetem jest długotrwałe utrzymanie głębokiego blasku i łatwości czyszczenia lakieru
  • gdy samochód jest głównie użytkowany w warunkach miejskich lub na trasach, gdzie ryzyko uszkodzeń mechanicznych jest mniejsze.

Ceramika czy folia ochronna?

Ostatecznie to, czy wybierzemy bezbarwną folię ochronną PPF czy ceramikę zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Warto rozważyć obie opcje i ocenić, która z nich będzie najlepiej spełniać wymagania ochrony lakieru w konkretnej sytuacji. W niektórych przypadkach można nawet zastosować oba rozwiązania jednocześnie, stosując folię PPF na częściach samochodu szczególnie narażonych na uszkodzenia i powłokę ceramiczną na pozostałych obszarach, co pozwala uzyskać optymalną ochronę.

Folia ochronna w Olsztynie – skontaktuj się z Bling Factory

Jeśli jesteś z Olsztyna i szukasz miejsca, w którym zabezpieczysz swój lakier zarówno za pomocą powłoki ceramicznej, jak i bezbarwnej folii ochronnej, to warto postawić na studio Bling Factory. Dlaczego? Folia ochronna Olsztyn Bling Factory to wysokiej jakości folia XPEL, która jest wycinana na specjalnych ploterach, dzięki czemu jest idealnie dopasowana do karoserii, a jej nałożenie nie niesie żadnego ryzyka uszkodzenia lakieru, jak ma to miejsce w przypadku docinania folii na samochodzie. Co do powłok ceramicznych, to tutaj mamy do dyspozycji niezwykle trwałą powłokę Ceramic Pro 9H, która zapewnia ochronę lakieru nawet na 10 lat!

Bling Factory - PREMIUM DETAILING

  • Olsztyn, ul. Lubelska 43i
  • +48 668 685 446
  • studio@blingfactory.pl
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%