› bieżące
10:56 / 19.11.2019

Formacja "Jantar" zdobyła tytuł Mistrza Polski

Formacja

Podopieczni Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” brawurowo zaprezentowali się na parkietach tanecznych, osiągając nie tylko sukcesy indywidualne, ale również jako formacja. Sportowa rywalizacja par tanecznych zaowocowała kilkoma medalami, a dziecięca formacja latynoamerykańska „Jantar” w niedzielę wywalczyła tytuł Mistrzów Polski w kategorii do lat 15.

Zwycięstwo dziecięcej formacji „Jantar” w Mistrzostwach Polski FTS Formacji Tanecznych w Skierniewicach poprzedzone było miesiącami żmudnych przygotowań i ciężkimi treningami. Na mistrzostwach młodzi tancerze wykonali układ choreograficzny do muzyki z filmu „Król Lew”, przygotowany pod okiem trenerów formacji – Anny Czyżyk i Mateusza Czyżyka.
- Rywalizacja była bardzo zacięta, ale wysiłek i trud włożony przez naszych podopiecznych i ich trenerów docenili sędziowie - powiedział Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, trener główny EKT „Jantar”. - Jesteśmy bardzo dumni, że młodzi tancerze podtrzymują najlepsze tradycje naszego klubu.
Natomiast w minioną sobotę, 16 listopada, w miejscowości Kowale odbył się turniej GRAND PRIX POLSKI EKSTRAKLASA FTS, XIII OTTS Latino Cafe Cup. W Grand Prix Polski Ekstraklasa w stylu standardowym w kategorii młodzieżowej wygrali Oleksii Protsenko i Julia Wieteska. Kolejnym sukcesem był złoty medal wywalczony przez Kacpra Zakowicza i Weronikę Sagan w Grand Prix Polski Ekstraklasa w stylu standardowym w kategorii par dorosłych. W młodszych kategoriach nasze pary również zdobyły miejsca na podium. W kategorii 12-13G złote medale wywalczyli Konrad Koperczak oraz Wiktoria Sroka. Z kolei Paweł Skwira i Natala Łysko wywalczyli srebrny medal w kategorii powyżej 15 lat w stylu latynoamerykańskim, zaś Nikodem Stańczewski i Julia Fidut wytańczyli brązowy medal w kategorii 14-15C w stylu standardowym.
Wszystkim startującym tancerzom gratulujemy wyników!