› bieżące
15:32 / 18.06.2014

Forum Inicjatyw Pozarządowych 2014

Forum Inicjatyw Pozarządowych 2014

fot. nadesłane

Już w najbliższą niedzielę organizacje pozarządowe po raz XV spotkają się z mieszkańcami Elbląga. Forum Inicjatyw Pozarządowych i Targi Ekonomii Społecznej 2014 to szczególna okazja do zapoznania się z działalnością III sektora. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 22 czerwca pod Bramę Targową, w godzinach 12.00–16.00.

FIP to propozycja tak samo dla dorosłych, jak i dzieci. Oferta jest na tyle różnorodna, że każdy będzie mógł tu znaleźć coś dla siebie. Gigantyczna jenga, gra w Megamisie, warsztat wykonywania biżuterii, nauka pierwszej pomocy dla najmłodszych – to atrakcje przygotowane przez ZHP Hufiec Elbląg. Swoje wyroby oraz pokaz gry na bębnach zaprezentuje PSOUU Koło w Elblągu. Kiermasze lokalnych produktów rękodzielniczych oraz kulinarnych zapewnią m.in.: Stowarzyszenie Wierzba, Stowarzyszenie „Łęcze Wieś z Perspektywą”, Stowarzyszenie Integracja-Współpraca-Aktywność, Stowarzyszenie „Dotknij Tęczy”, Elbląskie Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej.

Nie lada atrakcje przygotowało także Stowarzyszenia Elbląg Europa: profesjonalne fotografie, sztuczki magiczne, żonglerka oraz jazda na monocyklu – korzystający z tych propozycji mogą liczyć także na słodki poczęstunek.

Wszystkim fanom modelarstwa polecamy stoisko Stowarzyszenia Miłośników Elbląga „Ocalić od Zapomnienia”. FIP ma pokazać mieszkańcom, co organizacje robią dla Elbląga, nie zabraknie więc i takich, które będą prowadziły przy stoiskach konsultacje w zakresie swojej działalności (Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Regionalne Centrum Wolontariatu, Bank Żywności, Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Szansa”, Fundacja Elbląg, Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa, Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek i Stowarzyszenie ESWIP).

Podczas wydarzenia wspólnie z przedstawicielami organizacji oraz mieszkańcami, także tymi najmłodszymi, wybudujemy swój nowy świat, Elbląg widziany oczami mieszkańców.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasto Elbląg oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%