› prezentacje
11:14 / 16.08.2012

Forum miłośników Renault

Forum miłośników Renault

Forum miłośników Renault to inicjatywa elbląskiego fanklubu samochodów tej marki. Choć obecnie nieaktywne, użytkownicy Renault mogą znaleźć tu wiele cennych informacji.

W ramach cyklu artykułów o elbląskich internetowych witrynach motoryzacyjnych prezentujemy dziś Fanklub Użytkowników Renault w Elblągu, w skrócie FUREL. Klub ten powstał w roku 2002, jako Regionalny Oddział PIKURa (Polski Internetowy Klub Użytkowników Renault). Początki były skromne, 2-3 osoby na start, ale wkrótce dołączyli do nich kolejni klubowicze. Razem stworzyli solidną paczkę użytkowników i (a może przede wszystkim) miłośników francuskiej marki.

Klub gromadzi w swoim kręgu nie tylko kierowców, lecz także auta. Jak czytamy na oficjalnej stronie FURELA - www.furel.elblag.pl, wśród klubowych samochodów znajdują się dwie naprawdę szybkie R19 1.8 16v czy też dynamiczna R5 1.7GT.

Członkostwo we wszelkiego rodzaju fanklubach, oprócz ewidentnej przyjemności wynikającej z towarzystwa osób dzielących wspólną pasję, może dawać również bardziej wymierne korzyści. Stowarzyszenia takie często współpracują z salonami i warsztatami motoryzacyjnymi, co bywa pomocne, gdy chcemy skorzystać z usług powyższych firm. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku elbląskiego fanklubu Renault. FURELE, jak mówią sobie klubowicze, służą ponadto sobie nawzajem radą i pomocą. W razie czego dają namiary na sklepy, mechaników, a gdzie się da, oferują własnoręczną pomoc przy usuwaniu usterek.

Tradycyjną formą integracji między klubowiczami były wszelkiego rodzaju spotkania, zarówno te mniejsze, o charakterze lokalnym, jak i większe zloty, odbywające się w różnych zakątkach Polski. Tradycją był organizowany każdego roku w Elblągu MEGAzlot, w programie którego znajdowały się zajęcia integracyjne, turnieje, pokazy, różnego rodzaju plebiscyty oraz indywidualne i drużynowe konkursy z nagrodami. Lipcowy MEGAzlot był największą gratką dla fanów Renault z Elbląga i okolic. Ostatnia taka impreza odbyła się latem 2010 roku, członkowie FURELA planują jednak powrócić do tej idei już w przyszłym roku.

Elbląski Fanklub Użytkowników Renault ma również swoje forum internetowe -  www.furel.elblag.pl/forum, gdzie mile widziani są wszyscy zainteresowani klubem, marką Renault, pomocą techniczną a także kupnem/sprzedażą aut. Znajdujemy tu ogólne i bardziej szczegółowe informacje dotyczące użytkowania samochodów spod szyldu Renault, a także relacje ze zlotów oraz tematy związane z funkcjonowaniem klubu.

W chwili obecnej klub działa w zawieszeniu, jednak nie kończy działalności. Na pierwszą połowę przyszłego roku przewidywana jest reaktywacja koncepcji fanklubu, ożywienie działalności forum oraz zorganizowanie letniego MEGAzlotu. Liczymy, że plany te się powiodą i życzymy powodzenia.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%