› poradnik
11:20 / 07.10.2020

Fotel komputerowy dla nastolatka

Fotel komputerowy dla nastolatka

W poszukiwaniu fotela komputerowego dla nastolatka, warto rozważyć dwie opcje. Można przyjąć, że pod względem budowy, ergonomii oraz wzornictwa fotele dzielą się na gamingowe oraz biurowe. Jako że oba warianty cieszą się sporym powodzeniem, warto pokusić się o wskazówki przydatne podczas podejmowania decyzji o zakupie konkretnego typu czy nawet modelu.

Fotel gamingowy – czyli jaki?

Konstrukcja fotela gamingowego powstała specjalnie z myślą o osobach spędzających wiele godzin przed monitorem, Częste użytkowanie wymaga między innymi wysokiej jakości materiałów obiciowych oraz stabilnej konstrukcji – takie połączenie zapewnia wysoki poziom komfortu oraz trwałość. Ponadto obrotowe krzesło gamingowe pozwala ustawić mebel w odpowiedniej pozycji. Najważniejsze cechy fotela dla graczy to: możliwość regulacji pozycji siedziska oraz zagłówka, precyzja w dopasowaniu podłokietników oraz atrakcyjny design. Dla wielu graczy, nie tylko nastoletnich, wzornictwo jest główną cechą przy wyborze. Futurystyczne kształty i śmiała, często kontrastowa kolorystyka, to ważne atuty.

Fotel biurowych

Dla nastolatków, które szukają komfortu zarówno podczas grania, jak również nauki, dobrym wyborem będzie klasyczny fotel biurowy. Tak jak model dla gracza powinien być wykonany z wysokiej jakości stelażu i materiałów obiciowych.  Najważniejsze różnice widać w kwestii designu i kolorystyki – oczywiście porównując fotele biurowe ze średniej i wyższej półki do gamingowych odpowiedników. Te najtańsze, bez podłokietników i wykonane z wątpliwej jakości materiałów, nie dość, że w szybkim czasie mogą ulec uszkodzeniu, to jeszcze powodują dyskomfort przy częstszym korzystaniu z komputera. Zdarza się, że w tanich modelach biurowych regulacja wysokości jest w zbyt małym zakresie, zaś samo siedzisko jest twarde i za wąskie. Zagłówek na nieodpowiedniej wysokości (lub jego brak) to następna z cech modeli, na które szkoda pieniędzy.

Gamingowy czy biurowy

Zastanawiając się nad fotelem dla nastolatka, trzeba przede wszystkim patrzeć na jakość wykonania oraz ergonomię. Kolorystyka oraz wzornictwo są mniej ważne z punktu widzenia wygody i odpowiedniej pozycji. Można więc wybór zostawić nastolatkowi, podpowiadając mu, by skupił się przede wszystkim na ergonomii. Niezłym pomysłem jest wybranie kilku foteli z obu grup i następnie podjęcie decyzji o wyborze konkretnego modelu. Sklep Meble Akord przygotował wiele propozycji w szerokim zakresie cenowym. Można tam liczyć na obniżki foteli oraz innych mebli przydatnych w domu i w biurze. Sprawdź fotele gamingowe i biurowe, które idealnie wpasują się do pokoju nastolatka.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%