› foto
15:08 / 07.11.2016

Fotografia inwestycji - pokaż się od najlepszej strony!

Fotografia inwestycji - pokaż się od najlepszej strony!

Fundamenty zalane, zarys budynku już widać i robi to wrażenie? Apartament pokazowy prezentuje się znakomicie? Najwyższa pora pochwalić się przed klientami! W czasach, gdy mieszkania i najatrakcyjniejsze przestrzenie biurowe często sprzedają się, zanim jeszcze budynek stanie, efektowna fotografia inwestycji, również tej dopiero powstającej, nabiera coraz większego znaczenia.

Aktualności z placu budowy

Zdjęcia z placu budowy, zamieszczane na stronie internetowej czy na facebookowej ściance firmy, to świetny pomysł na budowanie dynamicznego wizerunku przedsiębiorstwa, a także wzmacnianie jego najważniejszego kapitału - zaufania klientów. Fotografie kolejnych etapów inwestycji powinny trafiać do internetu w regularnych odstępach czasu. Każde ze zdjęć warto opatrzyć datą i krótkim komentarzem - złożą się one z czasem na kronikę całego przedsięwzięcia, którą wielu klientów śledzić będzie na bieżąco z dużym zainteresowaniem. Zdjęcia z budowy to również ciekawy materiał dla każdego, kto interesuje się rozwojem okolicy, w której budynek powstaje. Czytelne, atrakcyjne i dobrze opisane fotografie mogą dzięki temu zasilić fora poświęcone urbanistyce, które gromadzą niemałą publiczność - odwiedzają je chętnie przedsiębiorcy, samorządowcy i miejscy społecznicy. To świetny sposób, by poszerzyć grono potencjalnych klientów, a także podnieść rangę własnej strony internetowej i wywindować jej pozycję w wyszukiwarkach.

Przestrzeń lśniąca nowością

Ukończony budynek i świeżo wykończona przestrzeń biurowa to również świetny pretekst do zamówienia pełnej sesji zdjęciowej zarówno dla architekta, jak i dla najemcy. Dobrze jest w takim przypadku pokazać coś więcej niż tylko połyskujące tafle szkła, biurka z dobrego gatunku drewna czy designerskie fotele. Perfekcyjne biuro to przecież przede wszystkim miejsce, w którym świetnie się pracuje. Zaproś do udziału w sesji fotograficznej załogę firmy. Pokaż, jak zgrany tworzycie zespół i jak dobre otoczenie i świetna atmosfera pomagają wam dawać z siebie wszystko, co najlepsze. Warto pochwalić się również tym, jak wspaniale nasz świeżo oddany budynek prezentuje się w swoim otoczeniu. Efektowna elewacja, wejście, które zaprasza do środka, dostępny z zewnątrz dziedziniec z fontanną czy kafejkami to widoki, którymi pochwalić się można w reklamach prasowych czy internetowych, w lokalnych gazetach, a także w wymagającej prasie branżowej.

Zadanie dla profesjonalisty

Trzeba tu oczywiście pamiętać, że fotografia fotografii nie równa. Tego rodzaju zadanie bez dwóch zdań należy zlecić profesjonalnej firmie, która dysponuje odpowiednim sprzętem i kompetencjami. Fotografowanie placu budowy nie należy do tematów łatwych. W wielu przypadkach trzeba przy tym posłużyć się dronem, a dobry obiektyw szerokokątny to absolutna podstawa. Dobrze przeprowadzona postprodukcja zdjęcia - właściwe skalibrowanie kontrastów i barw - powinna sprawić, że nieprzystępny dla laików świat placu budowy wyda się zrozumiały i przemówi do wyobraźni widza. Z kolei prawidłowo wykonana sesja mieszkania pokazowego (jak ta ze strony firmy fotograficznej Flash Group) powinna oddać jak najlepiej układ lokalu, sposób jego oświetlenia, a także funkcjonalność zaproponowanej przez projektantów przestrzeni. Zdjęcia z rzeczywistego, wykończonego mieszkania zdecydowanie mocniej przemawiają do wyobraźni klienta niż nawet najlepiej wykonana wizualizacja. To, bądź co bądź, namacalny dowód na to, że wszystko poszło zgodnie z planem. I tu nie obędzie się bez odpowiedniego sprzętu: fotografia we wnętrzu wymaga zawsze właściwego podejścia i dobrej klasy sprzętu od obiektywu po oświetlenie. Obiekt pokazany z zewnątrz powinien z kolei prezentować się dynamicznie i budzić zaufanie starannym wykończeniem i dobrymi proporcjami. Trzeba tu podkreślić wszystkie atuty, jakie nadał mu architekt: oddać grę światła i cienia, różnice w fakturze materiałów czy ciekawe odbicia na szklanych powierzchniach.

Nowa inwestycja budowlana to nie tylko powód do dumy, ale również dowód na to, że firma świetnie się rozwija i z optymizmem patrzy w przyszłość. Nie bójmy się zatem pokazać ją światu!

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%