› relacje
14:17 / 07.11.2012

Fotografie celebrytów autorstwa Henryka Pietkiewicza - wystawa

Fotografie celebrytów autorstwa Henryka Pietkiewicza - wystawa

fot. Konrad Kosacz

Zapraszamy do Galerii ZUM. Jeszcze do końca listopada można tam oglądać wystawę fotografii Henryka Pietkiewicza pt.” Portrety”. Wernisaż się odbył 17 października.

Henryk Pietkiewicz mieszka w Gdańsku, fotografuje od ponad 30 - tu lat. Wystawa prezentuje fotograficzne portrety osób związanych z polską kinematografią, wybitnych twórców polskiej kultury m.in. Andrzeja Wajdy, Janusza Gajosa, Anny Seniuk. Przedstawione na fotogramach postacie są przedstawione w charakterystycznym stylu, wykorzystującym bliskie plany i skupiającym uwagę na emocjach.

Na wystawie można obejrzeć wybór portretów przedstawiający aktorów i ludzi kultury. Styl fotografii, nie licząc fotografii studyjnej, to styl fotografowania na oficjalnych uroczystościach imprezach w których uczestniczą celebryci. Często są to fotografie wykonane wręcz w biegu, Pietkiewicz fotografuje aparatem z zamocowaną do niego lampą błyskową, skierowaną prawie na wprost. Powoduje to że zdjęcia są bardzo wyraziste, mocno rozświetlonym pierwszym planem i ciemnym tłem. Fotografowanie na uroczystościach nie daje dużego komfortu pracy, na wykonanie portretu jest bardzo mało czasu, trzeba się wykazać bardzo dobrym warsztatem. NA portretach widać mimo wszystko świetny kontakt fotografa z osoba portretowaną, a efekty tej pracy możemy obejrzeć na wystawie w Galerii ZUM.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 13