› biznes
13:13 / 11.05.2023

Franczyza w małym mieście – dowiedz się, jak otworzyć skuteczny biznes w swojej okolicy

Franczyza w małym mieście – dowiedz się, jak otworzyć skuteczny biznes w swojej okolicy

Otwarcie sklepu spożywczego w małym mieście może być znakomitym pomysłem na biznes. W ten sposób można nie tylko zarobić, lecz także wspierać lokalną społeczność w wygodnych i szybkich zakupach czy skorzystania z różnych usług dodatkowych. Nie każdy jednak ma środki i możliwości na otwarcie sklepu pod własnym szyldem – tutaj właśnie pojawia się idea franczyzy. W małym mieście może być to świetny sposób na otwarcie sklepu.

Poznaj ofertę sieci Żabka. Franczyza dla małych i średnich przedsiębiorców

Jednym z największych franczyzodawców w kraju jest sieć sklepów Żabka. Franczyza w ramach tej sieci wymaga wkładu na poziomie zaledwie ok. 5 tysięcy złotych – przystępujący do sieci przedsiębiorcy otrzymują wyposażony, zatowarowany sklep oraz wszelkie potrzebne szkolenia. Przedsiębiorca, który poszukuje pomysłu na biznes w małym mieście, z pewnością powinien rozważyć taką ofertę. To ciekawy i perspektywiczny sposób na otwarcie własnej firmy.

Jak działa franczyza w małym mieście? Otwórz swój sklep Żabka i poznaj zalety bycia franczyzobiorcą

Warto poznać podstawowe zasady, na jakich działa franczyza. W małym mieście sklep spożywczy będzie niezbędny, jednak warto zastanowić się nad formą prowadzenia działalności. Jaki sklep otworzyć w małym mieście? Zostając franczyzobiorcą, nie trzeba martwić się kwestiami marketingu – lokalny przedsiębiorca zajmuje się sklepem pod znanym i rozpoznawalnym szyldem, który od początku przekona do siebie klientów. Głównym obowiązkiem jest codzienne zarządzanie placówką, przekazywanie regularnych rozliczeń z siecią, a także dbanie o kwestie pracownicze oraz rozliczenia z ZUS czy urzędem skarbowym.

Jak zrealizować pomysł na biznes w małym mieście, zostając franczyzobiorcą?

Typowy przebieg tego procesu można pokazać na przykładzie Żabki – aby zostać franczyzobiorcą w ramach tej sieci, wystarczy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy dostępny online. Następnie potencjalny przedsiębiorca musi poczekać na kontakt ze strony konsultanta, który przeprowadzi wstępne rozmowy rekrutacyjne i zaprosi na szkolenie. W ramach początkowego szkolenia franczyzobiorca otrzymuje kluczowe informacje na temat zarządzania sklepem i modelu biznesowego sieci. Następne kroki stanowią formalności – przede wszystkim podpisanie umowy franczyzowej, przygotowanie sklepu do otwarcia (zatowarowanie, wniosek o koncesję), a także rejestracja działalności. W tym momencie nasza franczyza w małym mieście może zostać otwarta.

Jaki sklep otworzyć w małym mieście? Żabka może być tym, czego szukasz

Teraz znasz już odpowiedź na pytanie, jaki sklep otworzyć w małym mieście. Żabka to sprawdzona i znana marka, która z pewnością zapewni spory napływ klientów. Niski wkład własny wynoszący ok. 5 tys. zł przy zapewnieniu szkoleń oraz wyposażonego sklepu sprawia, że w sieci Żabka franczyza po prostu daje szansę aktywnego rozwoju.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%