› bieżące
10:30 / 11.03.2015

„Fru!" w Małym Dyskusyjnym Klubie Filmowym

„Fru!

fot. kino.swiatowid.elblag.pl

Krótki wstęp, projekcja filmu i dyskusja po seansie – tak będą wyglądały spotkania w ramach „Małego Dyskusyjnego Klubu Filmowego". Najbliższe spotkanie już w sobotę, 14 marca.

 - Prowadząc edukację filmową zauważyliśmy, że dzieci chcą i lubią rozmawiać o filmach, dlatego zdecydowaliśmy się dać im na to przestrzeń powołując „Mały DKF" – mówi Aleksandra Bielska z Kina „Światowid".  
Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu. Na dzieci zawsze będzie czekała nowa bajka i ciekawy prowadzący. Już w najbliższą sobotę wprowadzi on najmłodszych widzów w tajniki animacji. Dzieci będą miały także okazję porozmawiać na temat obejrzanego filmu, tym razem będzie to „Fru!".
- Na uczestników „Małego Dyskusyjnego Klubu Filmowego" mamy niespodzianki – mówi Aleksandra Bielska. – Otrzymają oni specjalne książeczki, w których będą zbierały pieczątki potwierdzające obecność na spotkaniach. Oczywiście po to, by pod koniec cyklu nagrodzić upominkami stałych widzów. Dodatkowo w grudniu zorganizujemy konkurs wiedzy o filmie, który będzie obejmował tylko te zagadnienia, o których będziemy rozmawiali podczas spotkań.

 „Fru!" opowiada o ptaszku, który nigdy wcześniej nie wychylił dzioba poza rodzinne gniazdo, zostaje przez pomyłkę przewodnikiem stada i ma poprowadzić grupę skrzydlaków do ciepłych krajów. Problem w tym, że nieborak nie ma zielonego pojęcia, gdzie leży Afryka. Jednak za sprawą nowych pierzastych przyjaciół i sympatycznej biedronki, która ma trochę nierówno pod kropkami, mały bohater pokaże wszystkim, gdzie ptaki zimują!
Autorem ścieżki dźwiękowej do przygód podniebnego żółtodzioba jest laureat Oscara za muzykę do „Zakochanego Szekspira" – Stephen Warbeck. Natomiast koncept artystyczny i projekty graficzne „Fru!" to dzieło wyobraźni i talentu Benjamina Rennera, autora zachwycającej, nominowanej do Nagrody Akademii krótkometrażówki „Ernest i Celestyna". 

reżyseria: Christian De Vita
scenariusz: Antoine Barraud, Cory Edwards
czas trwania: 90 minut
produkcja: Francja
opis, zdjęcie: materiały dystrybutora 

Bilety na „Mały DKF" kosztują: 12 zł (ulgowy) i 14 zł (normalny).

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%