› bieżące
06:20 / 07.06.2013

Fundacja Dlaczego Pomagam: Zbiórka na obóz dla niepełnosprawnej młodzieży

Fundacja Dlaczego Pomagam: Zbiórka na obóz dla niepełnosprawnej młodzieży

fot. Konrad Kosacz

Fundacja Dlaczego Pomagam, działając na rzecz i dla dobra dzieci niepełnosprawnych włączyła się w pomoc pozyskania środków do realizacji projektu zorganizowania wakacyjnego turnusu profilaktyczno-integracyjnego dla niepełnosprawnej młodzieży z Elbląga.

Głównym organizatorem projektu jest Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Turnus odbędzie się w Mikoszewie na Mierzei Wiślanej w dniach 16 - 29 czerwca 2013 roku. Uczestnicy turnusu to młodzi ludzie, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne funkcjonowanie, którzy w wyniku swojej niepełnosprawności, ale często także z powodu bardzo skromnej sytuacji materialnej rodziny, skazani są najczęściej na zamknięcie w czterech ścianach swojego domu.

Dla większości niepełnosprawnych uczestników turnusu będzie to ich pierwszy w życiu wyjazd bez rodzica lub stałego opiekuna. To zobowiązuje organizatorów, do zapewnienia podopiecznym całodobowej profesjonalnej opieki. Każdemu z uczestników gwarantujemy osobistego terapeutę, który pomoże w czynnościach dnia codziennego czy podczas zajęć rehabilitacyjnych, a także zostanie przyjacielem i towarzyszem osoby niepełnosprawnej, przez co najmniej dwa wakacyjne tygodnie.

Bardzo istotne jest, iż opiekunami dzieci niepełnosprawnych są niemal w stu procentach ich matki. To dla nich 24 - godzinna, bardzo ciężka i bardzo kiepsko opłacana praca, którą jednakże wykonują z miłości do swoich dzieci. Organizując turnus w Mikoszewie, matki (opiekunowie) dostaną, przez chociażby dwa tygodnie w roku, możliwość wypoczynku od swoich codziennych obowiązków, często będą to pierwsze wakacje bez dzieci w ich życiu.

Dotychczas udało się pozyskać dzięki darczyńcom i sponsorom 11.000 zł.

Organizacja obozu nie jest dotowana w żaden inny sposób, jak tylko dzięki życzliwości, wielkim sercom i chęci pomocy elbląskim firmom i indywidualnym darczyńcom.

Znając życzliwość naszych mieszkańców, przedsiębiorców i instytucji dla wszelkiego rodzaju cennych inicjatyw społecznych, zwracam się do wszystkich z serdeczną prośbą o wsparcie tej wyjątkowej inicjatywy.

Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Dlaczego Pomagam:

Bank Pekao S.A. nr 33 1240 1226 1111 0010 4742 9388

koniecznie z dopiskiem: „Obóz w Mikoszowie”.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%