› konkursy
08:28 / 31.05.2019

Funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej w Braniewie zwycięzcą konkursu fotograficznego Agencji Frontex

Funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej w Braniewie zwycięzcą konkursu fotograficznego Agencji Frontex

fot. nadesłana

Funkcjonariusz W-MOSG zwyciężył w konkursie fotograficznym Agencji Frontex '2019.

Pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym „Codzienna praca funkcjonariuszy straży granicznej i przybrzeżnej: Przyjrzyjmy się granicom lądowym” zajął funkcjonariusz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W spotkaniu uczestniczyli: wiceminister Renata Szczęch, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Marek Łapiński, Dyrektor Agencji Frontex Fabrice Leggeri oraz przedstawiciele straży granicznych i przybrzeżnych z państw członkowskich Unii Europejskiej. W przedsięwzięciu udział wzięli również, Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga, Zastępca Komendanta Głównego SG płk SG Grzegorz Niemiec oraz Dyrektor Biura Spraw Międzynarodowych KGSG ppłk SG Jarosław Ruta.

Po raz kolejny organizatorzy Europejskiego Dnia Straży Granicznej i Przybrzeżnej ogłosili konkurs fotograficzny. Uczestniczyć w nim mogli wszyscy funkcjonariusze służb współpracujących z Agencją Frontex. W konkursie udział wzięło ponad 60 uczestników z 10 krajów europejskich. Ze Straży Granicznej zgłosiło się 32 funkcjonariuszy.

Zwycięzcą konkursu „Codzienna praca funkcjonariuszy straży granicznej i przybrzeżnej: Przyjrzyjmy się granicom lądowym” został mł. chor. SG Andrzej Ziober z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Główną nagrodę w wysokości 500 EURO wręczył Dyrektor Agencji Frontex Fabrice Leggeri podczas Europejskiego Dnia Straży Granicznej i Przybrzeżnej 28 maja w Arłamowie.

Mł. chor. SG Andrzej Ziober na co dzień pełni służbę w Placówce Straży Granicznej w Braniewie. Poza służbą fotografowanie to jego największa pasja.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 3