› bieżące
11:10 / 19.11.2013

Gala konkursu na Kalendarz Adwentowy 2013

Gala konkursu na Kalendarz Adwentowy 2013

fot. nadesłane

27 listopada, o godz. 14.00 w Instytucie Pedagogiczno-Językowym odbędzie się po raz kolejny uroczysta gala konkursu na Kalendarz Adwentowy, zorganizowanego przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu we współpracy z Gimnazjum nr 2 w Elblągu.

Stworzony w XIX wieku kalendarz adwentowy stanowi oryginalną pomoc w odliczaniu dni dzielących początek grudnia od Wigilii Bożego Narodzenia – czasu oczekiwanego niecierpliwie nie tylko przez dzieci. Pochodzący z niemieckiej tradycji protestanckiej zwyczaj coraz częściej gości w polskich domach.

Popularne kalendarze adwentowe zawierają 24 okienka kryjące słodkie niespodzianki. O tym, że mogą skłaniać także do refleksji, przyjmując przy tym niesamowite, zachwycające precyzją wykonania i kreatywnością formy, świadczą prace uczniów elbląskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Spośród kilkudziesięciu nadesłanych w tym roku prac zwycięzców konkursu wyłoni jury, złożone ze studentów II i III roku filologii germańskiej oraz honorowego członka – pani Róży Kańkowskiej – przewodniczącej Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej. Kalendarze adwentowe – podobnie jak w roku ubiegłym – trafią na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

Aleksandra Thiede

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%