› bieżące
09:55 / 14.02.2013

Galeria Upominku. Nadają starym przedmiotom nowe życie

Galeria Upominku. Nadają starym przedmiotom nowe życie

Przy wejściu do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” powstała niewielka wystawa prac uczestników warsztatów plastycznych. Prezentowane są na niej oryginalne prace ze szkła, ceramiki, graficzne czy malarskie, które można kupić w kasie CSE.  

W „Światowidzie” powstała  Galeria Upominku. Znajduje się tuż przy wejściu, można w niej  nabyć przede wszystkim prace uczestników sekcji, przychodzących do pracowni szkła artystycznego i ceramiki w CSE „Światowid”. Są to przedmioty wykonane w technice szkła stapianego, fusingu, witrażu, mozaiki szklanej, ceramiki i batiku, ale również malarstwa czy grafiki.

- Materiał twórczy jest bardzo różnorodny, czasami jest to niepotrzebne szkło, kolorowe butelki -€“ to artystyczny recykling, nadajemy starym przedmiotom „nowe życie” -€“ mówi Ewa Bednarska- Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE.  - Stworzone prace są wykonane przez uczestników zajęc w różnym wieku, każda z prac jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna.

Są ceramiczne figurki, rzeźby, szklane zegary i patery – starannie wykonane, w niezwykłych połączeniach kolorystycznych – mogą stanowić ciekawe elementy dekoracyjne.  Wkrótce w Galerii Upominku zagości również ręcznie wykonana biżuteria. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży prac będą przeznaczone na materiały plastyczne dla uczestników sekcji w „Światowidzie”.

A w walentynkowym nastroju i promocyjnych cenach są obecnie szklane serduszka i kwiaty.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%