› bieżące
12:00 / 13.06.2013

Gaming Arena – ujawniamy pierwsze szczegóły nowego turnieju w Elblągu

Gaming Arena – ujawniamy pierwsze szczegóły nowego turnieju w Elblągu

ZSM Game Day – jeden z największych turniejów gier komputerowych w północnej części Polski. Ponad 50 stacji, mnóstwo ludzi z obsługi. Czy Gaming Arena powtórzy sukces poprzednika? My znamy odpowiedź.

Już podczas trzeciego dnia ZSM Game Day organizatorzy myśleli nad kolejną edycją. Zapisywali swoje błędy, poszukiwali ulepszeń istniejących mechanizmów. Dziś – specjalnie dla elblag.net – zdradzają pierwsze szczegóły dotyczące całkowicie nowej imprezy. Nowej, lecz z duchem poprzednich turniejów. Jakie zmiany czekają graczy?

- Miejsce – wbrew szeroko pojawiającym się plotkom – pozostaje bez zmian. Nie gramy na hali CSB przy Grunwaldzkiej, pozostajemy w auli w Zespole Szkół Mechanicznych. Powodów takiej decyzji jest kilka – wyjaśnia Mariusz Żmijewski, jeden z głównych organizatorów całego przedsięwzięcia.

Czyli ingerencja szkoły dalej pozostanie?

- Nie, tu właśnie będzie widoczna pierwsza, poważna zmiana. Szkoła nie będzie ingerowała w działanie turnieju. Nad wszystkim będzie czuwać nasz zespół. ZSM udziela nam wyłącznie Sali i komputerów – to wszystko. Powód takiej decyzji? Hmm, chyba po prostu chcemy stać się samodzielni i przeprowadzić taki turniej od początku do końca sami – dodaje Mariusz.

Gry pozostają bez zmian, co ucieszy graczy sceny Counter-Strike’a 1.6. Do tego dochodzi oczywiście League of Legends oraz FIFA. Nie zdecydowano się na wprowadzenie CS:GO.

Termin pozostaje jeszcze do końca nie ustalony. Jednakże już teraz organizatorzy potwierdzają, że będzie to zima 2013/2014, najprawdopodobniej ferie zimowe. Zmieni się również czas rozgrywek na Turnieju. Prawdopodobnie z 3 dni wyewoluuje do 5. Zmieni się również system rozgrywek w LOLa, który jak wiemy kulał podczas ZSM GAME DAY.

Zmiany techniczne będą widoczne dla przyjezdnych graczy. Organizatorzy chcą rozpocząć współpracę z bursą obok Technikum Mechaniczne. Dodatkowo chcą przygotować więcej atrakcji dla wszystkich fanów na tzw. Fan Zone. Zostanie zmodernizowany również system zapisów drużyn.

- Teraz pozostało nam mocno i prężnie działać, aby na ferie być gotowym. Chciałbym wygłosić apel do wszystkich firm, instytucji, osób prywatnych, które chcą nas wspomóc przy okazji kolejnej edycji. Nasza impreza przestała już dawno być lokalną, mamy coraz więcej graczy z całej Polski. To świetne miejsce na reklamę np. jakiegoś elbląskiego przedsiębiorstwa – kończy rozmowę Mariusz.

A już w niedługim czasie zapraszamy po kolejną dawkę informacji na temat projektu „Gaming Arena”.

Oficjalny funpage wydarzenia: https://www.facebook.com/egamingarena

17
2
oceń tekst 19 głosów 89%