› zapowiedzi
00:44 / 13.07.2019

Gdański najazd na Elbląg!

Gdański najazd na Elbląg!

fot. K&A FotoArt

W odróżnieniu od tzw. Małego Napadu (wrzesień 1577), ta wizyta będzie edukacyjna i pokojowa. W najbliższą niedzielę, 14 lipca, zapraszamy na dziedziniec elbląskiego muzeum na gościnny pokaz grupy rekonstrukcyjnej Garnizonu Gdańskiego.

Elblążan i gości zapraszamy na godzinę 12, kiedy to rozpocznie się trzygodzinny, gościnny pokaz trójmiejskiej grupy rekonstrukcyjnej zajmującej się odtwórstwem m.in. XVIII wieku – Garnizonu Gdańskiego. Grupa ta zajmuje się badaniem, odtwarzaniem i popularyzowaniem historii północnej Polski z czasów od XVII po XIX wiek. Specjalizują się w odtwarzaniu dawnych wojskowych jednostek miejskich, marynarzy, rzemieślników, mieszczan, szczególnie wielkich miast Prus Królewskich. Podczas tego typu  pokazów można zapoznać się z tajnikami dawnej musztry, uzbrojenia, mody, krawiectwa, chirurgii, kuchni i wielu innych aspektów życia codziennego. Widzowie często sami mogą stać się częścią pokazu, za każdym razem prowadzonego z humorem i dbałością o szczegóły.

Godzina 12-15, niedziela 14 lipca – zapraszamy na spotkanie z XVIII wiekiem w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu.

Wstęp na pokaz – bezpłatny.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%