› bieżące
14:39 / 30.08.2017

Gdzie jest Bursztynowa Komnata – jeśli nie w Pasłęku, to może w Człuchowie?

Gdzie jest Bursztynowa Komnata – jeśli nie w Pasłęku, to może w Człuchowie?

fot. internet

Archeolodzy, którzy badali niedawno podziemia pasłęckiego zamku, dokonali tam szeregu ważnych odkryć, nie znaleźli jednak Bursztynowej Komnaty. Czy ten XVIII-wieczny cud sztuki jubilerskiej znajduje się w okolicach dawnego zamku krzyżackiego w Człuchowie. Według niektórych – jest to możliwe.

Jak podało Radio Gdańsk, w okolicach zamku w Człuchowie odnaleziono tajemniczy podziemny tunel. Badacze sprawdzają, czy to jeden z lochów prowadzących do warowni i czy ma to związek z Bursztynową Komnatą.

Archeolodzy, którzy badali przedzamcze, natrafili na podziemne przejście. Jak podaje Radio Gdańsk, jest ono zalane wodą i wzmocnione granitowymi płytami.

Według badaczy, może to oznaczać ważną rolę znaleziska. Istnieją pewne podejrzenia, według których można przypuszczać, że przejście prowadzi do legendarnej Bursztynowej Komnaty. Szczegółowy wygląd i zastosowanie tunelu zostaną wyjaśnione najprawdopodobniej w przyszłym roku. Burmistrz Człuchowa zlecił archeologom dalsze prace, które mają rozwiać wszelkie wątpliwości– podał reporter pomorskiej rozgłośni.

Także w przyszłym roku kontynuowana będzie eksploracja podziemi w Pasłęku. Być może więc w 2018 roku dowiemy się, gdzie jest (o ile jest) Bursztynowa Komnata.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%