› biznes
21:22 / 04.03.2013

Gdzie reklamować się w Elblągu? Nowoczesne formy promocji

Gdzie reklamować się w Elblągu? Nowoczesne formy promocji

Wyróżnij się albo zgiń. To znane marketingowcom hasło jest niestety prawdziwe. Jeśli nie będziemy szukali nowych form promocji i reklamy, zginiemy w natłoku innych reklamujących się firm. Ciekawą alternatywą dla standardowych nośników reklam są duże wyświetlacze LED-owe, obecne także w Elblągu.

Dziś już nie wystarczy wyprodukować ulotki, dać ogłoszenie w gazecie i założyć własną stronę w internecie. Z reklamą naszej firmy lub oferowanych usług musimy dotrzeć bezpośrednio do klienta. Ulotki nadal są skuteczną formą promocji bezpośredniej. Jednak powinniśmy zainteresować się nowoczesnymi formami reklamy, jakimi są np., duże wyświetlacze LED-owe.

Ta forma reklamy ma ogromną zaletę. Jest wyświetlana na dużym nośniku elektronicznym, które są usytuowane w głównych ciągach komunikacyjnych miasta. Trudno ich nie zauważyć. Stojąc samochodem w korku lub siedząc w autobusie, odruchowo nasz wzrok przyciągają wyświetlane reklamy.

Dwa wyświetlacze LED-owe posiada elbląska firma LIR. Ekrany znajdują się nad "Biedronką", ul.Hetmańska-12-go Lutego oraz naprzeciwko Mc Donalds'a, przy Al. Grunwaldzkiej. Reklamy wyświetlane są codziennie w godzinach 6.00 – 23.00, co 5 (204 spoty dziennie) lub 10 minut (102 spoty dziennie). Zalety tej formy reklamy to na pewno bezpośrednie dotarcie do odbiorcy tam, gdzie on najczęściej przebywa. Dodatkowo można na bieżąco modyfikować treść, a więc i przesłanie naszej reklamy. Dzięki temu możemy na bieżąco zmieniać reklamowaną ofertę. Minusem tej formy promocji jest szybka zmiana reklam, które rotują się ze sobą. Nasz reklama może pojawiać się co 5 lub 10 minut, w zależności od wykupionego pakietu. LED-y mają jednak tą przewagę nad innymi formami wizualizacji zewnętrznej, że możemy dynamicznie zmieniać treść i przesłanie reklam. Tego nie uczynimy wieszając plakaty czy wielkie banery reklamowe, które dodatkowo też psują estetykę miasta.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%