› sport
14:36 / 30.09.2016

Gdzie spalić zbędne kalorie?

Gdzie spalić zbędne kalorie?

Jeśli chcesz dbać o swoją sylwetkę i nie dopuścić do tego, by spożywane kalorie wpłynęły na to, jak wyglądasz, pomyśl na poważnie o regularnych treningach wytrzymałościowych. Następnie pozostaje już tylko jedno: wdrożyć ten pomysł w życie!

Ćwiczyć... ale gdzie?

Najprostszą odpowiedzią może być wyjście na świeże powietrze i bieganie lub jazda na rowerze. Rozwiązanie to ma wiele plusów, ale nie jest wolne od wad.

Pierwszą i najważniejszą jest fakt, że wszelkie zawirowania pogody mogą sprawić, że regularność treningów zostanie zaburzona – a przecież przy zrzucaniu kilogramów jest ona kluczowa!

Drugim problemem może być okolica. Jeśli mieszkasz w centrum miasta, może się okazać, że trasy biegowe w pobliżu Twojego mieszkania przebiegają tuż obok dróg – a wdychanie spalin to żadna przyjemność.

Siłownia

Dobrym rozwiązaniem może być wykupienie karnetu na siłownię. Korzystając z niej uniezależniasz się od zmian pogody, a jednocześnie zyskujesz spory wybór sprzętów, które możesz wykorzystać w trakcie ćwiczeń. Co więcej, chodząc na siłownię możesz korzystać z zajęć grupowych, a to z pewnością może pomóc w zaangażowaniu się w treningi.

Niestety, siłownia również posiada swoje wady. Nie każdemu może odpowiadać muzyka puszczana w tle. To akurat mały problem, gdyż ćwiczenia na bieżniach lub orbitrekach można wykonywać ze słuchawkami na uszach. Gorzej z tym, że nie każdy lubi ćwiczyć wśród innych ludzi. W takich przypadkach pozostają treningi w domu.

Domowe treningi – po jakie sprzęty sięgnąć?

Jeżeli Twoje ćwiczenia mają się koncentrować na spalaniu zbędnych kalorii, a same treningi mają się odbywać w Twoim mieszkaniu lub domu, pomyśl o zainwestowaniu w odpowiedni sprzęt.

Świetnie w tym zakresie sprawdzają się orbitreki, bieżnie oraz rowerki. Jeśli masz wątpliwości, które z tych urządzeń będzie dla Ciebie odpowiednie, sprawdź poradniki dostępne w internecie.

Niezależnie od wyboru rodzaju sprzętu, pomyśl również o jego parametrach. Jaka jest jego głośność pracy? Czy posiada możliwość ustawiania programów, na przykład interwału? Czy ma miernik tętna? To wszystko może wpłynąć na sposób, w jaki będziesz korzystać z maszyny. Warto więc szukać bieżni, orbitreków lub rowerków tam, gdzie jest duży ich wybór z różnymi konfiguracjami parametrów, np. w sklepie prosportowy.pl.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%