› bieżące
14:36 / 26.10.2018

Gdzie szukać informacji o RTV i AGD?

Gdzie szukać informacji o RTV i AGD?

Gdzie szukać rzetelnych informacji o elektronice i artykułach gospodarstwa domowego? Jak odsiać niczego niewarte poradniki od artykułów eksperckich i rzetelnych? Przyjrzyjmy się różnym kanałom przekazywania informacji w internecie i sprawdźmy, z której warto korzystać.

Popularne artykuły na portalach ogólnych

Kiedy zaczniemy poszukiwać informacji o tym, jak wybrać telewizor czy lodówkę, w wyszukiwarce pojawią nam się tysiące wyników. Skąd mamy wiedzieć, które kliknąć? Czy w środku czeka nas rzetelna porada, czy może lanie wody pozbawione konkretów?

Po pierwsze sprawdźmy tytuł artykułu. Jeśli stanowi esencję tego, czego poszukujemy, jest szansa, że nam się przyda. Druga ważna rzecz to ocena portalu, na którym został opublikowany. Czy jest to portal dedykowany elektronice? A może kobiecy lub o zwierzętach? Jeśli jeden z tych drugich, niestety zachodzi ryzyko, że artykuł nie spełni naszych oczekiwań (choć to oczywiście nie jest sztywna reguła!). Redakcja portalu specjalistycznego będzie przykładać większą wagę do publikowanych treści. Jeśli daną nazwę kojarzymy z całą serią artykułów o elektronice, to świetnie – możemy klikać.

Sekcja artykułowa w sklepie internetowym

Głównym celem sklepu internetowego, tak jak i stacjonarnego, jest sprzedaż produktów. Nie oznacza to jednak, że nie może służyć klientom – rzeczywistym i potencjalnym – służyć radą. Ułatwiając im podjęcie decyzji, sprawia, że poczują się oni otoczeni opieką i być może skorzystają z jego oferty. Ponadto objaśniając użytkownikom działanie danego sprzętu i instruując, jak dobrać właściwe parametry, minimalizuje ryzyko, że niezadowolony ze sprzętu klient postanowi go oddać. Jeśli przed dokonaniem zakupu będziemy doskonale wiedzieli, co i w jakim celu kupujemy, podejmiemy lepszą decyzję.

Specjalistyczne artykuły poradnikowe możemy znaleźć np. na https://www.euro.com.pl/artykuly.bhtml. Tu również trafimy na rankingi i miesięczne zestawienia, które ułatwią nam wybór konkretnego modelu. Lektura profesjonalnych, ale napisanych prostym językiem artykułów to idealne rozwiązanie dla osób, które krępują się zaczepiać pracowników w sklepie stacjonarnym i pytać o rady.

Forum odpowiedzią dla nieufnych internautów

Są i tacy, którzy nie ufają żadnym artykułom – ani publikowanym na portalach ogólnych, ani specjalistycznym, ani zamieszczanym w sekcjach poradnikowych e-sklepów. Ci skłaniają się raczej ku innym użytkownikom, z których rad korzystają. Odpowiedzi na nurtujące pytania mogą poszukiwać na forach lub stronach, gdzie zamieszczane są opinie.

Ponieważ opinie mogą zostać zmanipulowane tak samo jak artykuły, częściej patrzymy na te negatywne i to właśnie im wierzymy. Niesłusznie! Nie każda pozytywna opinia musi oznaczać, że osoba pisząca ją kłamała. Dobrym sposobem na wyrobienie sobie opinii jest wypośrodkowanie oceny opisu produktu – parametrów, materiału wykonania itd. – oraz emocji przekazywanych w komentarzach. Jeśli sprzęt wygląda na dobry i zbiera pozytywne komentarze, możemy założyć, że jednak na nie zasłużył.

Kogo słuchać i co czytać, by podjąć najlepszą decyzję?

Jeżeli kompletnie się nie znamy na danym produkcie RTV lub AGD i nie wiemy, jak dokonać wyboru, powinniśmy sięgnąć do artykułu eksperckiego, najlepiej opublikowanego na portalu elektronicznym lub w sklepie internetowym. Przekazywana tam wiedza jest rzetelna i podpisują się po nią osoby, które są specjalistami w swojej branży. Jeśli jednak mamy już wybrane modele, tylko wahamy się pomiędzy nimi, śmiało możemy przejrzeć opinie i wątki na forach. To powinno rozwiać nasze wątpliwości, które urządzenie sprawdzi się w naszym przypadku lepiej.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%