› poradnik
14:22 / 11.03.2019

Gdzie szukać tanich ofert ubezpieczenia mieszkania?

Gdzie szukać tanich ofert ubezpieczenia mieszkania?

Już 80% Polaków ubezpiecza swoje domy i mieszkania. To przejaw zdrowego rozsądku, ponieważ roczny koszt polisy jest wielokrotnie niższy od wydatków, jakie niesie ze sobą np. włamanie, pożar czy zalanie nieruchomości. Ubezpieczenie mieszkania wcale nie jest luksusem dla wybranych. Zwłaszcza, że dobra polisa nie musi być droga. Gdzie zatem szukać tanich ofert ubezpieczenia mieszkania?

Tanie ubezpieczenie znajdziesz w Internecie

W dobie internetowych porównywarek ubezpieczeń znalezienie dobrej polisy ubezpieczeniowej w rozsądnej cenie jest kwestią spędzenia kilku minut przed komputerem. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest chociażby ubezpieczenia mieszkania z rankomat.pl. Tę porównywarkę kojarzymy przede wszystkim z polisami komunikacyjnymi, tymczasem rankomat.pl oferuje już pełen zakres produktów ubezpieczeniowych, w tym właśnie majątkowych.

Zawarcie umowy ubezpieczenia mieszkania przez Internet jest bardzo proste i oszczędza mnóstwo czasu. Nie musisz wybierać się do agenta, rozmawiać z konsultantem na infolinii czy samodzielnie analizować poszczególnych ofert. Porównywarka zrobi wszystko za Ciebie.

Wystarczy podać dane, podstawowe informacje na temat nieruchomości, a następnie otrzymasz konkretne propozycje od różnych ubezpieczycieli. Po wybraniu jednej z nich pozostaje już tylko uzupełnienie wszystkich danych i dokonanie płatności przez Internet. Polisa zostanie wysłana na Twoją skrzynkę mailową lub pocztą tradycyjną.

A co, jeśli później znajdziesz jeszcze lepszą ofertę?

Ogromną zaletą zawierania polisy majątkowej online jest prawo do odstąpienia od umowy w ciągu aż 30 dni. Gwarantuje Ci to ustawa o prawach konsumenta. Jeśli więc w ciągu miesiąca stwierdzisz, że jednak pierwotnie wybrana oferta nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz wypowiedzieć umowę bez żadnych konsekwencji, otrzymując zwrot opłaconej składki.

Czy to jest bezpieczne?

Jeśli do tej pory wykupywałeś ubezpieczenie nieruchomości tylko u agenta, bo „tak jest bezpieczniej”, to powinieneś wiedzieć, że opcja internetowa gwarantuje Ci podobny lub nawet wyższy poziom ochrony. Oczywiście przed podaniem jakichkolwiek danych na stronie internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego lub porównywarki, warto sprawdzić, czy połączenie jest szyfrowane (symbol zielonej kłódki w pasku przeglądarki). Jeśli tak, to masz pewność, że nikt niepowołany nie wejdzie w posiadanie poufnych informacji o Tobie i Twojej nieruchomości.

Nie musisz się również obawiać, że po wypełnieniu formularza i nieskorzystaniu z oferty będziesz nękany telefonami od ubezpieczeniowych akwizytorów. To już nie te czasy. Obecnie wyłącznie Ty możesz wyrazić zgodę na kontakt telefoniczny czy elektroniczny ze strony towarzystw. Jeśli tego nie zrobisz, porównywarka nie udostępni nikomu Twojego adresu e-mail i numeru telefonu.

Na co zwrócić uwagę przed zawarciem umowy ubezpieczenia mieszkania przez Internet?

Kluczowe znaczenie ma gwarantowany zakres ochrony. Przy wyborze polisy na pewno nie należy się kierować wyłącznie wysokością składki. Musisz mieć pewność, że dane ubezpieczenie zadziała wtedy, gdy będziesz tego najbardziej potrzebować.

Dlatego zwróć uwagę, czy polisa obejmuje szkody wynikające ze zdarzeń losowych (np. pożar), jak i umyślnego działania człowieka (np. włamanie). Ważne jest także, aby ubezpieczenie obejmowało składniki ruchome, czyli meble, sprzęt RTV i AGD, cenne przedmioty itd.

Samodzielna analiza poszczególnych ofert ubezpieczeniowych jest oczywiście trudna i czasochłonna. To kolejny powód, dla którego warto kupić ubezpieczenie mieszkania za pośrednictwem internetowej porównywarki. W rankomat.pl wszystkie wyświetlone oferty zawierają zakres ubezpieczenia, co pozwala Ci szybko ocenić ich atrakcyjność w stosunku do ceny.

Ponadto zawsze możesz poprosić o pomoc specjalistów od ubezpieczeń, którzy podpowiedzią Ci wybór polisy najlepiej odpowiadającej Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%