13:12 / 18.04.2024

Gdzie wykonać badanie rezonansem magnetyczny w Elblągu?

Gdzie wykonać badanie rezonansem magnetyczny w Elblągu?

Rezonans magnetyczny prostaty (PI-RADS) w Elblągu

W ostatnich latach diagnostyka raka prostaty znacząco się rozwinęła, przynosząc nowe możliwości precyzyjnego wykrywania i monitorowania tej choroby. Rezonans magnetyczny prostaty, zwłaszcza w wersji PI-RADS v2, stał się jednym z kluczowych narzędzi w tej dziedzinie. W Elblągu, dzięki pracowni MR Diagnostic, pacjenci mają dostęp do zaawansowanych badań rezonansu magnetycznego, które mogą znacząco wpłynąć na skuteczność diagnozy i leczenia raka prostaty.

Gdzie w Elblągu wykonać rezonans magnetyczny prostaty?

Pracownia MR Diagnostic w Elblągu, zlokalizowana przy Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II, oferuje pacjentom dostęp do wysokopolowego aparatu Signa HDxt o natężeniu pola magnetycznego 1,5 T. Jest to nowoczesne urządzenie, które zapewnia wyraźne i precyzyjne obrazy, niezbędne do dokładnej diagnozy. Rezonans magnetyczny daje możliwość poddania się precyzyjnej diagnostyce obrazowej mieszkańcom miasta i regionu.

Na czym polega rezonans magnetyczny PI-RADS v2?

MRI prostaty PI-RADS v2 to zaawansowana metoda diagnostyczna, która wykorzystuje silne fale magnetyczne i radiowe do generowania szczegółowych obrazów gruczołu krokowego. Rezonans magnetyczny prostaty opiera się na reakcji atomów wodoru w tkankach na działające na nie fale magnetyczne, co pozwala na uzyskanie dokładnych obrazów struktury i ewentualnych zmian w prostacie.

W czasie badania pacjent przebywa przez kilkadziesiąt minut w tunelu aparatu, który dokonuje szczegółowych obrazów tkanek. W tym czasie pacjent powinien pozostać w bezruchu.

PI-RADS v2 – o czym mogą świadczyć wyniki?

System oceny PI-RADS v2 wykorzystuje 5-stopniową skalę, która umożliwia zróżnicowanie zmian o charakterze istotnego klinicznie raka prostaty od zmian o niskim prawdopodobieństwie charakteru rozrostowego. Dzięki temu lekarze mogą precyzyjniej planować dalsze kroki diagnostyczne lub terapeutyczne.

Rezonans prostaty – wskazania

Rezonans magnetyczny prostaty zalecany jest w diagnostyce oraz monitorowaniu leczenia raka gruczołu krokowego. Wskazania do wykonania badania mogą obejmować podejrzenie nowotworu na podstawie wyników innych badań, takich jak podwyższone stężenie PSA, nieprawidłowa budowa gruczołu krokowego w badaniu per rectum lub nieprawidłowości w USG przezodbytniczym.

Czy potrzebne jest skierowanie na rezonans magnetyczny prostaty w Elblągu?

Na badanie rezonansu magnetycznego prostaty na NFZ wymagane jest skierowanie, jednak w przypadku decyzji o wykonaniu badania prywatnie, skierowanie nie jest konieczne. Warto zaznaczyć, że wybierając opcję prywatną, pacjenci mogą liczyć na krótszy czas oczekiwania na badanie, co może być istotne szczególnie dla pacjentów wymagających szybkiej diagnozy.

Rezonans magnetyczny prostaty w Elblągu, realizowany przez pracownię MR Diagnostic, stanowi kluczowy element w diagnostyce i monitorowaniu raka prostaty. Dostępność zaawansowanych technologii i metody PI-RADS v2 zapewnia pacjentom z regionu możliwość skorzystania z precyzyjnych badań, które mogą znacząco wpłynąć na efektywność leczenia.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%