› bieżące
22:44 / 23.06.2013

Gelert i Wilk w drugiej turze. Cztery ugrupowania w Radzie Miasta

Gelert i Wilk w drugiej turze. Cztery ugrupowania w Radzie Miasta

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Wszystko wskazuje na to, że w drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się Jerzy Wilk (PiS) oraz Elżbieta Gelert (PO). Na trzecim miejscu będzie Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego). Do Rady Miasta radnych wprowadzą cztery ugrupowania: PiS, PO, SLD i KWW Witolda Wróblewskiego.

Wszystkie lokale zostały zamknięte o godz. 22.00. To oznacza koniec głosowania w wyborach samorządowych w Elblągu. Teraz członkowie obwodowych komisji wyborczych liczą oddane głosy w wyborach na prezydenta miasta i radnych Rady Miasta. Następnie protokoły trafią do Miejskiej Komisji Wyborczej w Elblągu, a jeden na drzwi lokalu wyborczego.

- Wszystkie lokale zamknęły się punktualnie o godz. 22.00. Nie było żadnych incydentów – mówi Maciej Cichosz, dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich. – Czekamy teraz na protokoły z obwodowych komisji wyborczych.

Wszystkie protokoły spłynęły już do Miejskiej Komisji Wyborczych. Według nieoficjalnych jeszcze wyników I turę wyborów prezydenckich wygrał Jerzy Wilk (PiS) – 33 proc.. Potrzebna będzie jednak druga tura głosowania, gdzie kandydat PiS zmierzy się z Elżbietą Gelert (PO) – 22 proc. Trzecie miejsce zajął Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego) – 19 proc.

Z jeszcze nieoficjalnych informacji wynika, że zwycięstwo w wyborach do Rady Miasta odniosło Prawo i Sprawiedliwość. Swoich radnych wprowadzą jeszcze – PO, SLD i KWW Witolda Wróblewskiego.

Cały czas czekamy na oficjalne wyniki wyborów z Miejskiej Komisji Wyborczej.

10
7
oceń tekst 17 głosów 59%