› bieżące
08:55 / 07.05.2014

General Electric przejmie Alstom? Jest taka możliwość

General Electric przejmie Alstom? Jest taka możliwość

fot. Konrad Kosacz

Amerykański koncern General Electric ma w planach przejęcie branży elektrycznej Alstomu. Proponuje za to 12,5 mld euro. Dzień wcześniej złożenie oferty francuskiej firmie zapowiadał również niemiecki Siemens.

Simens wystąpił o rozmowy z członkami kierownictwa Alstomu, a także o udostępnienie mu na cztery tygodnie danych firmy. Po tym wszystkim będzie chciał wystąpić z konkretną propozycją. Alstom zapewnił, że koncern niemiecki otrzyma dostęp do potrzebnych im informacji.

Rada nadzorcza Alstomu zamierza przeanalizować ofertę General Electric do końca maja – donosi PAP.

Współpraca z Amerykanami mogłaby doprowadzić do powstania konkurencyjnego przedsiębiorstwa, natomiast pozostała część Alstomu miałaby zajmować się branżą transportową, bo jak wiadomo koncern ten jest producentem szybkich pociągów TGV.

Jak donosi niemiecka agencja DPA – Siemens gotów jest przekazać francuskiemu koncernowi swoją branżę kolejową tj. budowę szybkich pociągów ICE i lokomotyw, a w zamian chce przejąć od Alstomu jego branżę energetyczną,

Z nieoficjalnych informacji przekazanych nam przez jednego z pracowników firmy Alstom w Elblągu wynika, iż General Electric przejmuje koncern Alstom za 13 mld euro, a Siemens odpadł z przetargu. W sobotę 10.05.2014 roku ma pojawić się oficjalna informacja na jakich warunkach koncern zostanie przejęty.

Pracownicy obawiają się o swoje posady, ale podobno w umowie ma być zawarta klauzula o tym, aby ich nie zwolniono. Niestety nie wiadomo, jak będzie z pacownikami spółek podlegających pod francuski koncern.

12
1
oceń tekst 13 głosów 92%

Powiązane artykuły

Bitwa o Alstom. Firmę przejmie General Electric?

22.06.2014 komentarzy 1

Bitwa na oferty dla francuskiego Alstomu została przesunięta na korzyść General Electric. Jak poinformował francuski minister gospodarki Arnaud Montebourg, choć...

To już pewne. General Electric przejmuje Alstom

01.07.2014 komentarzy 8

To już pewne, że General Electric przejmuje Alstom. Jednogłośną, pozytywną rekomendację dla złożonej przez GE oferty przejęcia energetycznych aktywów...