› bieżące
15:02 / 09.10.2012

Giełda samochodowa przy Piłsudskiego powiększy się jeszcze bardziej?

Giełda samochodowa przy Piłsudskiego powiększy się jeszcze bardziej?

fot. Konrad Kosacz

Elblążanie robiący zakupy na targowisku miejskim przy ul. Płk. Dąbka, od lat narzekają na brak miejsc postojowych w pobliżu rynku. Znajdujący się w pobliżu stacji paliw Shell parking, służy kierowcom głównie jako giełda samochodowa. Gdzie więc zostawić samochód idąc na zakupy? Miasto być może znalazło rozwiązanie tego problemu. Magistrat zamierza oddać w dzierżawę teren przy Al. Piłsudskiego, z przeznaczeniem na dodatkowy parking.

Niezabudowana nieruchomość o powierzchni 2300 m2, znajduje się naprzeciwko Parku Kajki, pomiędzy pasem drogowym Alei Piłsudskiego a przydomowymi ogródkami budynków przy ul. Pawiej. Od istniejącego parkingu przy Piłsudskiego, oddziela go zjazd w ul. Wiślicką. Teren ten przeznaczony jest na realizację parkingu dla samochodów osobowych. Miasto zaznacza, że co najmniej 50% powstałych na tej działce miejsc postojowych (nie mniej jednak niż 25 stanowisk), powinna mieć charakter ogólnodostępny i nieodpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Za pozostałe miejsca parkingowe, przyszły dzierżawca będzie miał prawo pobierać już opłaty. Niewykluczone więc, że w tym miejscu powstanie kolejna giełda samochodowa.

W ubiegłym tygodniu Urząd Miejski ogłosił przetarg na dzierżawę działki przy Alei Piłsudskiego. Zaproponowana przez władze miasta, wywoławcza wysokość czynszu wynosi 690 zł brutto w skali miesiąca. Umowa dzierżawy zostanie zawarta na czas określony do 31 grudnia 2032 r. W przypadku, gdy nieruchomość w całości lub w części zostanie przeznaczona na realizację celu publicznego, a w szczególności pod przebudowę Alei Piłsudskiego, Miasto zapisało w umowie możliwość jej rozwiązania z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Ewentualny dzierżawca zobowiązany będzie do wybudowania parkingu do końca 2013 r.

Licytację działki zaplanowano na 29 października o godz. 10, w ratuszu przy ul. Łączności.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%

Powiązane artykuły

Latem ruszy budowa Kamienicy Marszałka z panoramą na miasto

09.07.2012 komentarzy 10

W sierpniu na rogu ulic Piłsudskiego i Płk. Dąbka, zaplanowano rozpoczęcie budowy Kamienicy Marszałka – siedmiopiętrowego budynku wielorodzinnego z 42...

Zdjęcia ilość zdjęć 6