› bieżące
11:46 / 18.04.2012

Gigantyczne akwarium wewnątrz hotelu

Gigantyczne akwarium wewnątrz hotelu

 Berliński hotel postanowił uraczyć swoich gości niespotykanym widokiem – w hotelowym lobby znajduje się akwarium, mieszczące 1,5 tys. tropikalnych ryb. Nietypowa dekoracja okazała się tak duża, że nie było mowy o wniesieniu jej do hotelu. To budynek trzeba było zbudować wokół postawionego wcześniej akwarium.

 
Radisson Blu wyróżnia się wśród setek hoteli podobnej klasy. Dlaczego? Kompleks budynków, mieszczących poza pokojami hotelowymi również biura i restauracje, został w czasie budowy wyposażony w nietypową, gigantyczną ozdobę.
 
Jest nią cylindryczne akwarium o rekordowych rozmiarach. 25-metrowa, przezroczysta wieża, z powodzeniem mogłaby być oddzielnym budynkiem. Jej wnętrze stało się domem dla 1,5 tys. tropikalnych ryb, mających do dyspozycji około miliona litrów wody (dla kontrastu zobaczcie, jak wygląda najmniejsze akwarium świata). Choć goście hotelowi nie mogą w nim nurkować, o akwarium dbają dwaj zatrudnieni na stałe płetwonurkowie.
 
Dzięki gigantycznym rozmiarom akwarium, jego twórcom udało się zgromadzić w jednym miejscu 56 gatunków ryb, które w naturze żyją na różnych głębokościach. Wyjątkową atrakcją tego miejsca jest przezroczysta winda, którą można zwiedzać akwarium w pionie, wyjeżdżając z lobby pod szklany dach hotelu.
 
Rozmiary akwarium wymusiły nietypowy sposób montażu. Zostało uwzględnione już na etapie projektu całego kompleksu i wzniesiono je na samym początku, obudowując następnie budynkiem hotelu.
 
gadzetomania.pl, inhabitat.com

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%