› bieżące
10:12 / 12.12.2012

Gimnazjaliści z Elbląga i powiatu sprawdzili swoją wiedzę o HIV i AIDS

Gimnazjaliści z Elbląga i powiatu sprawdzili swoją wiedzę o HIV i AIDS

fot. Nadesłane

1 grudnia już od wielu lat obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS i każdego roku w Gimnazjum Nr 7 spotyka się młodzież gimnazjalna, by poznać się, porozmawiać i miło spędzić czas. Młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę i wziąć udział w rywalizacji o pierwsze miejsce i cenne, ciekawe nagrody w konkursie „Wiedzy o HIV / AIDS". W tym roku konkurs odbył się 5 grudnia (środa) w Gimnazjum Nr 7 w Elblągu,  pod hasłem: „Wiedza ratuje życie". W tegorocznym sprawdzianie wiedzy udział wzięło 45 uczniów z 16 gimnazjów z Elbląga i powiatu elbląskiego. 

 
Konkurs dotyczący jednej z najgroźniejszych chorób miał zwrócić uwagę na najważniejsze problemy związane z HIV/AIDS, a także popularyzacja rzetelnej wiedzy na temat HIV/AIDS wśród młodzieży, podniesienie świadomości społecznej dotyczącej profilaktyki oraz zachęcenie osób podejmujących ryzykowne zachowania do wykonywania testów kierunku HIV. 
 
W bieżącym roku w XII Miedzygimnazjalnym Powiatowym Konkursie „Wiedzy o HIV /AIDS" młodzież gimnazjalna zajęła następujące miejsca: I miejsce - Monika Laskowska - Zespół Szkół w Rychlikach II miejsce - Gabriela Kosińska - Zespół Szkół w Młynarach II miejsce - Maciej Kaczmarczyk - Zespół Szkół Pijarskich III miejsce - Marlena Chudzik - Gimnazjum w Gronowie Elbląskim, Wyróżnienie - Katarzyna Felczykowska - Gimnazjum nr 8 w Elblągu
 
Tego samego dnia również w Gimnazjum Nr 7 w Elblągu zorganizowano wystawę prac plastycznych wykonanych różnymi technikami (m.in. decoupage) oraz kiermasz ozdób świątecznych. Wszystkie prace zostały wykonane przez uczniów szkoły w ramach działań koła artystycznego: „Fabryka Fajnych Rzeczy".
 
Głównym organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Elblągu, współorganizatorem konkursu było Gimnazjum Nr 7 w Elblągu reprezentowane przez Dyrektor Iwonę Statek i vicedyrektor Iwonę Zapolską oraz Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, który ufundował nagrody dla laureatów. W jury konkursu zasiadł również proboszcz Parafii Świętej Rodziny w Elblągu - Ks. Edward Rysztowski, przewodniczący elbląskiego oddziału stowarzyszenia Katolicki Ruch Antynarkotyczny "KARAN", który prowadzi, także NZOZ Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny "Dom Zacheusza" KARAN.
 
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%