› bieżące
10:35 / 13.03.2013

Gimnazjalisto, co wiesz o Londynie? Weź udział w konkursie VLO

Gimnazjalisto, co wiesz o Londynie? Weź udział w konkursie VLO

Gimnazjaliści, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę o państwach i miastach anglojęzycznych, mogą wziąć udział w konkursie Culture Quest: London organizowanym przez V Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnkształcących w Elblągu. Konkurs odbędzie się 27 marca o godz. 10.00 w ZSEiO przy ul. Bema 50 w Elblągu. Czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Księgarnię Polanglo. 

- Jest to pierwsza edycja konkursu, w którym „wiedzowo” co roku będziemy ruszać do innego kraju bądź miasta anglojęzycznego i sprawdzać wiedzę uczniów elbląskich gimnazjów – informuje Anna Sartanowicz, nauczyciel języka angielskiego w V LO, współorganizator konkursu. W tym roku skupiamy się na Londynie, czyli na głównych wydarzeniach z historii Londynu, charakterystycznych obiektach i miejscach w Londynie, królowej Elżbiecie II, jej mężu, dzieciach i wnukach – dodaje organizatorka. Konkurs będzie miał formę testu wyboru w języku polskim i będzie trwał 60 minut.

W konkursie udział może wziąć każdy gimnazjalista. Uczestnictwo jest bezpłatne. Do wygrania fantastyczne nagrody: bony prezentowe, słowniki, koszulki i wiele innych.

Zgłoszenia można nadsyłać do 22 marca na adres: culturecontest.zseio@gmail.com Każda szkoła może zgłosić maksymalnie trzech reprezentantów.

Patronat nad konkursem objęła księgarnia Polanglo mieszcząca się w Elblągu przy ul. Garbary 1.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%