› bieżące
11:42 / 26.05.2014

Gimnazjum nr 7 nawiązało współpracę z Akademią Gdańską

Gimnazjum nr 7 nawiązało współpracę z Akademią Gdańską

fot. nadesłane

W czwartek, 22 maja 2014 roku, zajęcia lekcyjne dla dużej grupy uczniów z Gimnazjum nr 7 odbywały się w Gdańsku. Wszystko za sprawą XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki, który m. in. odbywał się w nowoczesnych pracowniach Uniwersytetu Gdańskiego.

Młodzi elblążanie najpierw uczestniczyli w warsztatach „O tolerancji w kampaniach społecznych”, następnie odwiedzili Radio MORS, by wziąć udział w zajęciach pt. „Wystąpienia publiczne i praca z mikrofonem w studio radiowym”. Każdy z uczniów miał możliwość nagrania swojego głosu, wysłuchania porad jak poprawić dykcję i brzmienie swojego głosu oraz wzięcia udziału w nagraniu profesjonalnej audycji radiowej. Na koniec dnia gimnazjaliści udali się do Europejskiego Centrum Solidarności i obejrzeli wystawę „Drogi do wolności” oraz zwiedzili historyczne miejsca, które upamiętniają podpisanie porozumień sierpniowych w 1980 roku.

Warto podkreśli , że wizyta w Gdańsku nie miała charakteru incydentalnego. Zarówno Gimnazjum nr 7, jak i Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, wyrazili wolę długoterminowej współpracy, co zaowocuje serią cyklicznych spotkań w obu placówkach w roku szkolnym 2014/2015.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%