09:43 / 08.10.2019

Głosujcie na PiS, apeluje szef Solidarności pracowników handlu

Głosujcie na PiS, apeluje szef Solidarności pracowników handlu

fot. archiwum Elblag.net

Sekcja Krajowa Pracowników Handlu wystosowała list otwarty do członków NSZZ „Solidarność”, by głosowali na Prawo i Sprawiedliwość. Podkreślają, że po raz pierwszy od 30 lat będą mogli swobodnie oddać głos  w wyborach. Wcześniej niedziele spędzali za sklepową kasą

13 października odbędą się wybory parlamentarne. Z tej okazji Sekcja Krajowa Pracowników Handlu wystosowała list otwarty do członków NSZZ „Solidarność”. Pismo podpisał  Alfred Bujara, przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”. Przypomina on o zrealizowanych w tej kadencji parlamentu postulatach  propracowniczych  i prospołecznych:

Obniżony został wiek emerytalny do 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Dzięki oskładkowaniu umów zleceń i ograniczeniu nadużywania umów na pracę na czas określony, coraz większa liczba pracowników cieszy się dziś stabilną pracą na podstawie stałej umowy. 4 lata temu, aż 40 proc. pracowników handlu było zatrudnionych na umowach śmieciowych, dzisiaj jest to już tylko 15 proc.  

Do tego związkowców cieszy wzrost płacy minimalnej. W przyszłym roku będzie ona wynosić 2600 zł, osiągając poziom 50 proc. średniego wynagrodzenia, co od dawna było postulatem „Solidarności”. Została wprowadzona ustawa o wolnych niedzielach w handlu.
Alfred Bujara ostrzega, że Platforma Obywatelska oficjalnie zapowiada, że jeśli wygra wybory, zlikwiduje ograniczenia handlu w niedziele.   

 Apeluje on: 

Dlatego tak ważne jest, aby 13 października iść na wybory i zagłosować na tych polityków, którzy przez ostanie lata dowiedli, że obchodzi ich los polskich pracowników oraz że potrafią rozmawiać ze związkami zawodowymi. Jeśli w wyborczą niedzielę zostaniemy w domu, już następnego dnia może się okazać, że zmarnowaliśmy nie tylko swój głos, ale również kolejne 4 lata w dążeniu do poprawy warunków bytu. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%