› zdrowie i uroda
07:00 / 18.12.2018

Głosujmy na dwie elbląskie położne. Zasługują na medal

Głosujmy na dwie elbląskie położne. Zasługują na medal

Monikę Kaśkiewicz i Teresę Sawicką zgłosiły elblążanki jako kandydatki na "Położną na Medal 2018". Możesz oddać na nie głos klikając tutaj. W ogólnopolskim konkursie "Położna na Medal 2017"  Beata Kozaczyk z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu zdobyła II miejsce w województwie. 

Kampania „Położna na Medal” jest prowadzona od 2014 roku przez  Akademię Malucha Alantan. Ma ona na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. Położna to nie tylko troskliwość i opiekuńczość, ale także coraz wyższe kompetencje medyczne i związana z nimi odpowiedzialność.  

Częścią kampanii „Położna na medal” jest ogólnopolski plebiscyt, w którym wybierane są trzy najlepsze położne w kraju, a także najlepsze położne w poszczególnych województwach. Oddanie głosu to dobry sposób, żeby powiedzieć swojej położnej „dziękuję”.  

Z Elbląga zostały nominowane do konkursu przez pacjentki dwie położne: Monika Kaśkiewicz i Teresa Sawicka. 

Teresa Sawicka jest położną od 1980 roku. Swoje zawodowe życie spędziła głównie na porodówce Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Elblągu. Tak uzasadniła swój wybór pacjentka, która zgłosiła panią Teresę: 

Wspaniała położna, z profesjonalizmem i ciepłem zajmuje się ciężarnymi, a i po porodzie chętna jest by pomóc i dzielić się swoim doświadczeniem. Dzięki Niej moja córeczka i ja możemy się sobą cieszyć. 

Publikujemy inne opinie znalezione w Internecie. 

Pani Sawicka to super człowiek. Chodziliśmy do niej do szkoły rodzenia. Po porodzie też chętnie służyła pomocą.

Pozdrawiam Panią Tereskę. Chodziłam do szkoły rodzenia podczas obu moich ciąż. Poznałam super ludzi, z którymi relacje trwają do dziś. Z samych zajęć dowiedziałam się więcej niż z tysiąca poradników i informacji, które można napotkać w Internecie. 

Monikę Kaśkiewicz jako kandydatkę na Położną na Medal 2018 zgłosiła pacjentka z Elbląga: "Cudowna położna, traktuje każdą pacjentkę, jakby była jedyną pacjentką. Pracuje z sercem. Ma poczucie misji. Cudowna kobieta!".

Monika Kaśkiewicz, doradca laktacyjny wielokrotnie w naszym serwisie przekonywała młode mamy do karmienia piersią. Jest położną w Szpitalu Miejskim. im. Jana Pawła II. Prowadzi na Facebooku grupę zamkniętą Elbląskie Mamuśki Karmią Piersią, za pośrednictwem której udziela wsparcia mamom karmiącym piersią z Elbląga i okolic. Monika prowadzi także bloga, który dotyczy  macierzyństwa.
Pod tekstami o dobroczynnym  wpływie karmienia piersią na dziecko, ukazywały się entuzjastyczne opinie: 

Brawo! brawo! brawo! Bardzo ważny temat, bardzo ważne zadanie! Powodzenia w realizacji planów! 

Duma mnie rozpiera, bo znam Cudowną Istotę jaką jest Monika, oddana, szczera, zaangażowana w swoja misję jaką jest bycie położną i, jest od niedawna doradcą laktacyjnym. Oby jeszcze więcej matek karmiło piersią dzięki Moni.

To cudownie mieć taką specjalistkę w pobliżu.

Możesz oddać swój głos na jedną elblążanek zgłoszonych do konkursu, klikając tutaj. Głosujemy do 31 grudnia 2018 r. do godz. 23:59:59. W trakcie trwania konkursu jeden pacjent lub osoba z rodziny może oddać tylko jeden głos.

Przypomnijmy, położna Beata Kozaczyk z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu zdobyła II miejsce w województwie, w ogólnopolskim konkursie "Położna na Medal 2017" organizowanym przez Akademię Malucha Alantan. Pani Beata w zawodzie pracuje prawie 25 lat. Chciała zostać lekarzem, ale zabrakło jej kilku punktów na egzaminach. Ukończyła Medyczne Studium Zawodowe dla Położnych w Gdańsku. Dziś nie żałuje, że wykonuje zawód położnej. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Elbląskie Mamusie Karmią Piersią! Rozmowa z Moniką Kaśkiewicz

24.04.2017 komentarzy 4

Gdyby było więcej takich kobiet świat byłby z pewnością lepszy. Mowa o pewnej elblążance, która jest specjalistką w bardzo wąskiej dziedzinie....

Elblążanka Monika Kaśkiewicz najlepszą położną w województwie!

04.01.2019 komentarzy 2

Elblążanka Monika Kaśkiewcz została laureatką konkursu na najlepszą położną w Polsce i poszczególnych województwach, w którym wzięło...